PiS ostro uderza w Rafała Trzaskowskiego! “Niech Trzaskowski przeprosi za obronę pedofila-celebryty”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Kampania wyborcza nabiera impetu. Po burzy komentarzy w kontekście ułaskawienia przez Andrzeja Dudę mężczyzny oskarżonego o przestępstwa seksualne, sztab PIS przeszedł do ofensywy.

Radosław Fogiel i Adam Bielan podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaatakowali Rafała Trzaskowskiego za zbyt liberalne podejście w sprawie Romana Polańskiego. Jest to odpowiedź na oskarżenia kierowane wobec Andrzeja Dudy, których przedmiotem jest jego decyzja o akcie łaski dla przestępcy seksualnego.

Oko za oko, ząb za ząb czyli sztab PIS atakuje Trzaskowskiego

Politycy PIS podkreślali, że atakowanie Andrzeja Dudy, gdzie w tle występuję rodzinny dramat jest po prostu nie na miejscu. Ułaskawienie miało być podyktowane decyzją sądów oraz decyzją całej rodziny. Przypomniano, iż podczas debaty na temat działania w sprawie przestępstw o charakterze seksualnym Rafał Trzaskowski był nieobecny.

Radosław Fogiel posunął się natomiast zdecydowanie dalej:- Niech Rafał Trzaskowski przeprosi za obronę pedofila-celebryty- stwierdził. Chodzi oczywiście o słynną sprawę Romana Polańskiego. Rafał Trzaskowski, wówczas wypowiadał się tak:- Trzeba oczywiście uważać. Można było się spodziewać, że doprowadzi to do pewnych niezręczności. Natomiast Roman Polański ma ogromne zasługi jeśli chodzi o polską kulturę. Występuje tu problem z podjęciem jednoznacznej decyzji. Natomiast trzeba być ostrożnym, żeby Romana Polańskiego nie narażać na tego typu sytuację- apelował wtedy Trzaskowski.

Okazuje się, że prezydent, w tym roku aż 7 razy skorzystał z prawa łaski. To absolutny rekord jeśli chodzi o jego kadencję. Burza medialna rozpoczęła się po artykule” Rzeczypospolitej”.

Do sprawy odniósł się także zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha:- Rozstrzygnięcie w tej sprawie oparte było na zgodnych opiniach i stanowiskach kuratora sądowego, Sądu Okręgowego, Sądu Apelacyjnego oraz prokuratora generalnego, a poprzedzona została także otrzymaniem szczegółowych informacji od Sądu Orzekającego. Komentatorzy i politycy, którzy dla celów kampanijnych chcą się odnieść do prośby o łaskę, o którą wystąpiły w zakresie zniesienia zakazu kontaktu same pokrzywdzone, zachowują się w mojej opinii niegodziwie zwłaszcza wobec ofiar przestępstwa- stwierdził.

Wprost

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY