REKLAMA

JKM i kobiety. „W ich interesie leży, by nie miały praw wyborczych”

REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke znów szokuje wypowiedziami na temat kobiet. Ostatnio opublikował wpis, w którym stwierdził, że cywilizacja upada. Przyczyną tego stanu rzeczy jest wprowadzenie demokracji, a następnie rozszerzenie praw wyborczych na kobiety.

JKM nie pierwszy już raz zadziwia i szokuje swymi wypowiedziami, dotyczącymi kobiet. Na początku marca 2017 roku, w Parlamencie Europejskim mówił: Są mniejsze, słabsze i mniej inteligentne od mężczyzn, dlatego zarabiają mniej. Teraz Korwin napisał, że mądre kobiety to takie, które wiedzą, że w ich interesie leży nieposiadanie prawa wyborczego.

Co z tego, że ona zagłosuje – skoro prawo głosu otrzymają również wyznawczynie prof. Magdaleny Środy, pani Anny Sobeckiej, czy pani Marceliny Zawiszy? W demokracji jeden głos nie ma znaczenia. Miliony głosów mają – pisze JKM na Facebooku.

Zdaniem Korwina, partie lewicowe celowo rozszerzają prawa wyborcze kobiet, gdyż to kobiety w przeważającej części głosują za „państwem opiekuńczym”. Taka ich natura i tak być powinno. Mądre kobiety – te 5% – i tak mamy za sobą. By przekonać pozostałe trzeba zacząć bredzić o bezpieczeństwie socjalnym, o równouprawnieniu, o nierównościach płacowych. Tylko czym byśmy różnili się wtedy od Lewicy? – zastanawia się lider Konfederacji.

Mężczyźni do rządzenia, kobiety mają ich słuchać!

Powtarzam po raz kolejny: potrzebna jest kontrrewolucja kulturowa. Zanegowanie wartości, dzięki którym oni trzymają władzę. i choć więcej głosów uzyska się, głosząc hasło równości – trzeba otwarcie mówić, że równość jest złem. Być może więcej głosów uzyska się, schlebiając kobietom – ale głosić trzeba, że rządzić mają mężczyźni, a kobiety muszą ich słuchać – twierdzi Janusz Korwin-Mikke.

JKM tłumaczy, dlaczego nie interesuje go, czy tego typu wypowiedzi przysparzają mu, czy też odejmują poparcia. Wydałem 40 lat temu „pod ziemią” broszurę śp. Aleksandra Sołżenicyna „Żyć bez kłamstwa” i staram się to robić. Nie zawsze mi się udaje, ale naprawdę się staram. Nawet gdybym czasowo miał stracić część głosów.

Mówiąc jak jest, ogranicza się poparcie do tych 5% kobiet, ale można zyskać poparcie 60% mężczyzn. Dla zrozumienia tych haseł facet nie musi być mistrzem intelektu – analizuje Korwin.

Źródło: Kobieta.WP.pl

REKLAMA

Komentarze