Zybertowicz nie spełnia warunków do tytułu profesorskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prof. Andrzej Zybertowicz i Monika Olejnik w "Kropce nad i" / Źródło: Zrzut ekranu z TVN24 / Prof. Andrzej Zybertowicz i Monika Olejnik w "Kropce nad i" / Źródło: Zrzut ekranu z TVN24

Według informacji pozyskanych przez portal “Gazeta.pl” dr hab. Andrzej Zybertowicz nie spełnia wymogów na tytuł profesorski. Kandydaturę doradcy Prezydenta RP odrzuciło w tajnym głosowaniu Prezydium Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

Po stosunkowo długim oczekiwaniu tj. od 2017 roku od kiedy wpłynęła do Prezydium Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów kandydatura doradcy Prezydenta, wydano decyzję w tej sprawie. Dr hab. Andrzej Zybertowicz został przedstawiony dzięki staraniom Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zobacz także: Wybory prezydenckie. PKW zliczyła 100 proc. obwodów. Znamy oficjalne wyniki

Jego kandydaturę zrecenzowało również pięciu naukowców w tym m.in. prof. dr hab. Józef Bańka, który powiedział, że spełnia on wszelkie wymagane warunki do uzyskania takiego stopnia naukowego. Z kolei prof. dr hab. Marcin Król stwierdził, że Andrzej Zybertowicz stworzył za mało prac spełniających odpowiednie wymogi.

W kolejnych trzech recenzjach w dość brutalny sposób stwierdzono, że kandydat nie spełnia wymaganych warunków do nadania tytułu naukowego profesora nauk społecznych. Natomiast Sekcja Nauk Humanistycznych i Społecznych dwukrotnie rekomendowała odmowę poparcia Zybertowicza.

Wczoraj Prezydium Centralnej Komisji podjęło decyzję odmawiającą przedstawienia prezydentowi kandydatury dr. hab. Andrzeja Zybertowicza do tytułu profesora. Pięć głosów było za odmową, trzy głosy były przeciw, a trzy osoby się wstrzymały.

onet/gazeta

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY