Bodnar skarży prorodzinne samorządy. W lipcu pierwsze rozprawy

Dodano   0  
  Loading

14 i 15 lipca odbędą się pierwsze rozprawy przeciwko samorządom zaskarżonym przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Władze lokalne przyjęły tam uchwały broniące praw rodziny i sprzeciwiające się ideologii LGBT. Łącznie Adam Bodnar zaskarżył dziewięć takich uchwał.

Pierwsza rozprawa (14 lipca) będzie dotyczyła dokumentu wdrożonego w Gminie Istebna 2 września 2019 r. Mowa o uchwale w sprawie „powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. Natomiast 15 lipca będzie miała miejsce rozprawa dotycząca uchwały Gminy Klwów z 17 czerwca 2019 roku.

Sprawy Biskupa Janiaka ciąg dalszy! W diecezji kaliskiej obędzie się wizytacja

Pozostałe skargi Bodnara odnoszą się do uchwał gmin Lipinki, Serniki i Niebylec, a także Rady Miejskiej w Osieku, Rady Powiatu Ryckiego, Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Sejmiku Województwa Lubelskiego.

– RPO jest przeciwny działaniom organów władzy publicznej, nakierowanym na piętnowanie i wykluczanie osób i grup z życia społecznego, a opartym na uprzedzeniach i stereotypach – mówił w ubiegłym roku Rzecznik.

Zdaniem Bodnara, wspomniane uchwały „dyskryminują osoby nieheteronormatywne i transpłciowe, wykluczając je ze wspólnoty samorządowej”.


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY