REKLAMA

Korwin-Mikke znów szokuje w sprawie kobiet. Bosak reaguje na słowa koalicjanta

Prezes partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke skomentował wynik uzyskany przez Krzysztofa Bosaka w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Jeden z liderów Konfederacji martwi się, że spadł procent popierających koalicję mężczyzn.

Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich poparło ponad 1,3 mln osób. Kandydat Konfederacji zdobył 6, 75 proc. głosów, co dało mu czwarte miejsce, po Andrzeju Dudzie, Rafale Trzaskowskim i Szymonie Hołowni (dane z 99,78 proc. obwodów).

Mniej optymistycznie wybory skomentował Janusz Korwin-Mikke: Nie ukrywam, że martwi mnie wyrażanie radości, że spadł procent popierających KONFEDERACJĘ mężczyzn. Moim celem jest mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet. To mężczyźni torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami.

Szybko zareagował sam zainteresowany: Być może na początku XX wieku kobiety politycznie podążały za mężczyznami. Dziś tak nie jest, czego świadectwem jest różny rozkład poparcia w obu grupach płciowych. Jednym z celów mojej kampanii było przekonanie do nas większej liczby pań. Protekcjonalne wypowiedzi temu nie służą

RP.PL

REKLAMA

Komentarze