Hołownia założy swoją partię? „Kręci mnie działalność obywatelska”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szymon Hołownia osiągnął słabszy wynik w wyborach, niż zakładał. Druga tura wyborów jest już poza jego zasięgiem. Co dalej z jego ruchem? Został zapytany czy założy partię polityczną.

„Czy będzie partia polityczna? Nie… znaczy, może kiedyś będzie, ale o tym zadecyduję nie ja tylko członkowie naszego ruchu, którego formalnie nie mamy, który się zawiązał przy okazji tej kampanii. Wydaje mi się, że jak ich znam i rozmawiamy, to partia polityczna na samym końcu” – stwierdził polityk.

Hołownia zdradził, że jeśli partia powstanie, to będzie ją tworzyła tylko część ruchu obywatelskiego, którego formalnie jeszcze nie ma. Podkreślił, że „kręci” go działalność obywatelska i budowanie obywatelskiej wspólnoty. Zapewnił, że taki ruch zostanie na pewno sformalizowany, być może w formie stowarzyszenia.

„Będziemy dalej wykorzystywać energię, która urodziła się organicznie w czasie tej kampanii. To jest 156 tys. ludzi już zapisanych, 500 koordynatorów. Mamy program, ekspertów, mamy co robić” – zapowiada były prezenter TVN.

Kandydat na prezydenta w emocjonalnym wpisie na Facebooku podsumował swój wynik wyborczy. „Przełamać chorego duopolu się jeszcze nie udało, ale sukces i tak jest olbrzymi: jesteśmy dziś TRZECIM głosem w Polsce. Jutro widzę się w Warszawie z naszymi liderami z całej Polski. Przedyskutujemy naszą sytuację polityczną, wystąpimy razem na konferencji prasowej, na której powiem Wam, jak będzie się nazywał nasz ruch”stwierdził Szymon Hołownia.

Zobacz także: Profesor z Torunia na celowniku LGBT. Jest petycja do rektora uniwersytetu

źródło: tysol.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY