Fuzja SLD i Wiosny staje się faktem. Na jesieni dojdzie do zjednoczenia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Biedroń

Europoseł Nowej Lewicy Robert Biedroń w szokujących słowach wypowiedział się o Zbigniewie Ziobro i jego Solidarnej Polsce.

Robert Biedroń ogłosił dzisiaj, że Wiosna i SLD połączą swoje siły. Na jesieni ma dojść do zjednoczenia obu ugrupowań. Oficjalnie powstanie wspólna lewicowa partia. W niedzielnych wyborach prezydenckich kandydat Lewicy otrzymał blisko 3 procent poparcia.

Na jesieni odbędzie się wielki kongres z udziałem SLD oraz Wiosny. Oba lewicowe ugrupowania zamierzają w najbliższym czasie przeprowadzić prace nad wspólnym programem, które oficjalnie potwierdzi utworzenie jednej partii Lewica, która jak dotychczas funkcjonuje jako sojusz trzech sił.

Zobacz także: Trzaskowski zabiega o poparcie Bosaka. Ziemkiewicz rozbawiony

“Od dzisiaj przystępujemy do pracy nad tym kongresem. Kilka tysięcy osób będzie zaangażowanych; będą się odbywały wojewódzkie kongresy programowe, tak, żeby na koniec mieć jeden duży z konsolidacją największych partii lewicowych” – ogłosił Robert Biedroń.

W niedzielnych wyborach prezydenckich wspólny kandydat Wiosny, SLD oraz Razem uzyskał zaledwie 2,21 % poparcia głosujących obywateli.

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY