Zagadki Historii. Dr. Mandrela o próbie fałszowania historii Rotmistrza Pileckiego [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Brunon Różycki

Brunon Różycki / Fot. YouTube/MediaNarodowe

O ukrywaniu, zakłamywaniu prawdy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim w programie Zagadki Historii rozmawiali: Brunon Różycki oraz Anna Mandrela. Uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na osoby, którym bardzo zależało na tym, aby zataić pewne fakty.

Gościem Brunona Różyckiego była pani Doktor Anna Mandrela, badaczka historii Witolda Pileckiego. Była ona autorem artykułu pt. “Kto wydał Rotmistrza Witolda Pileckiego” w ostatnim numerze Do Rzeczy. Prowadzący zapytał się o istotę problemu, sporu, jaki toczy się w środowisku konserwatywnym, dotyczącym Rotmistrza. “Okoliczności zatrzymania Pileckiego, które znałam do tej pory, słusznie wydawały mi się niespójne, nielogiczne” – powiedziała A.Mandrela. Pani Doktor zwróciła uwagę, że w archiwach, brak jest jednoznacznych dowodów na potwierdzenie oficjalnej wersji zatrzymania Pileckiego.

Zobacz także: Wiedeń: Antifa starła się z tureckimi narodowcami [+VIDEO]

W rozmowie, pojawiają się konkretne nazwiska postaci biorących udział w zdradzie oraz zatrzymaniu Pileckiego. Podważana jest oficjalna wersja wydarzeń: “(…) moja książka pt. Kto zdradził Witolda Pileckiego, została przemilczana od samego początku. W maju, bez powoływania się na źródło, pojawiały się hipotezy, że rzekomo Kuchciński i Alchimowicz nie przyczynili się jednak do zatrzymania Rotmistrza. Przemilczana została postać Stefana Guza, którego dokumentacja jest najdokładniejsza”. Więcej na temat sprawy w nagraniu poniżej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY