Wyniki Exit Poll wyborów prezydenckich. Wygrał Andrzej Duda [PILNE!]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tuż po 21. podano pierwsze wyniki Exit Poll z czerwcowych wyborów prezydenckich. W pierwszej turze zwyciężył Andrzej Duda z 41,8 % poparcia głosujących Polaków. Do drugiej tury wszedł jeszcze xxx z 30,4% poparciem głosujących. Frekwencja wyniosła 62,9 procent obywateli z prawem do głosowania.

Dziś odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone w kontrowersyjnych okolicznościach z początku maja na koniec czerwca. Exit Poll podało pierwsze wyniki pozyskane na pewnej grupie ankietowanych obywateli.

Zobacz także: Frekwencja o 17 – prawie połowa uprawnionych już zagłosowała

W pierwszej turze zdecydowanie zwyciężył Andrzej Duda zyskując sobie poparcie 41,8 % głosujących. Zmierzy się on z Rafałem Trzaskowskim, który uzyskał 30,4 % poparcia obywateli. Druga tura odbędzie się 12. lipca, wówczas rozstrzygnie walka o fotel Prezydenta RP na najbliższe pięć lat.

Na pozostałych miejscach uplasowali się kandydaci brani pod uwagę w przedwyborczych sondażach. Trzecie miejsce zgarnął Szymon Hołownia uzyskując 13,3 procent poparcia. Tuż za nim znalazł się Krzysztof Bosak z 7,4 procentowym poparciem. Kolejne miejsca zajęli Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskując odpowiednio 2,9 % oraz 2,6 % poparcia.

Reszta kandydatów nie pozyskała znaczącego grona poparcia. Marek Jakubiak (0,5%), Stanisław Żółtek (0,3%), Paweł Tanajno (0,3%), Waldemar Witkowski (0,3%) i ostatnie miejsce zajął Mirosław Piotrowski (0,2%).

Na oficjalne wyniki wyborcze należy poczekać, aż do ogłoszenia ich przez Państwową Komisję Wyborczą w ciągu kilku dni.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY