Wybory prezydenckie. PKW podała informację o frekwencji na godzinę 12-stą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szef Państwowej Komisji Wyborczej poinformował o wysokiej frekwencji. Do południa, 24 proc. uprawnionych obywateli oddało swój głos. Dla porównania, w poprzednich wyborach prezydenckich, o tej porze, frekwencja wynosiła zaledwie 14 proc.

Według zbiorczych informacji, które napływają do PKW, największa frekwencja ma miejsce w województwie: Mazowieckim (26,3 proc.), Małopolskim (25,3 proc.), Podlaskim (25,16 proc.). Najmniejszą natomiast frekwencje zanotowano w Opolskim (20,6 proc.), Świętokrzyskim (22,13 proc.), Lubuskim (22,6 proc.).


Zobacz także: Wstrząsające nagranie z ataku na wolontariuszy pro-life w Warszawie [+VIDEO]

Warto dodać, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego, szybkość oddawania głosów została znacznie zmniejszona. Przed lokalami tworzą się kolejki. Przewodniczący PKW ogłosił, że do tej pory, odnotowano 93 przypadki zachowań o cechach przestępstwa, polegających między innymi na niszczeniu materiałów wyborczych. Zanotowano 20 przypadków naruszenia ciszy wyborczej oraz napotkano wiele problemów natury technicznej. Z informacji podanych na konferencji prasowej, noszenie maseczek nie jest wymagane w przypadku osób, mających jakiekolwiek problemy zdrowotne, uniemożliwiające dłuższe zakrywanie ust i nosa. PKW zaleciła takim osobom trzymanie się zaleceń dotyczących np. zachowywania bezpiecznej odległości. Instytucja stwierdziła również, że chwilowe zakrycie ust i nosa, nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu, nawet osobom mających problemy zdrowotne.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY