Wiedeń: Antifa starła się z tureckimi narodowcami [+VIDEO]

Dodano   0  
  Loading

Przez ostatnie dni rosło w Wiedniu napięcie między lewackimi bojówkarzami, a tureckimi nacjonalistami z organizacji „Szare Wilki”. Dochodziło do walk ulicznych.

Pierwsze starcie między działaczami Antify i Turkami miało miejsce w środę. Organizacje lewicowe zorganizowały tego dnia manifestację przeciwko polityce Ankary wobec mniejszości kurdyjskiej. Nie spodobało się to tureckim nacjonalistom z organizacji „Szare Wilki”, którzy rozbili zgromadzenie.

CZYTAJ TAKŻE: BLM chce zmienić hymn USA: „Głęboko zakorzeniona spuścizna niewolnictwa i biała supremacja”

Dzisiaj odbył się wiec protestacyjny kurdyjskich kobiet w Wiedniu, który został zaatakowany przez tureckich nacjonalistów. Nasi towarzysze są teraz zamknięci w Ernst Kirweger Haus w Favoriten (wielokulturowa dzielnica Wiednia – red.) i nie mogą go opuścić przez policję. Policja nie wypełnia swojego obowiązku i nie rozwiązuje grupy nacjonalistów. Oni tylko patrzą, jak gromadzenie staje się coraz większe. Wygląda na to, że chcą pogorszyć sytuację!! Wzywamy policję Wiedeń do natychmiastowej reakcji i do rozwiązania atakującej grupę tureckich nacjonalistów!! – napisała jedna z uczestniczek kurdyjskiej manifestacji na swoim Facebooku.

„Antyfaszyści” byli przerażeni do tego stopnia, że wezwali na pomoc policję, do której rozwiązania wzywali podczas protestów „Black Lives Matter”.

Szare Wilki to turecka organizacja nacjonalistyczna założona w 1969 roku i mająca na swoim koncie liczne akcje terrorystyczne. W samych latach 70. liczbę jej ofiar szacuje się na ok. 6 tys. Bojówkarze grupy uczestniczyli m.in. po stronie Azerbejdżanu w wojnie o Górski Karabach, po stronie czeczeńskiej w pierwszej i drugiej wojnie w Czeczenii. Wzięli także udział w wojnie domowej w Syrii, zdaniem analityków mają angażować się w działalność terrorystyczną Ujgurów z Siciang. Autor zamachu na Jana Pawła II z 1981 roku był członkiem Szarych Wilków. Organizacja przeprowadziła w 2015 roku zamach bombowy w Bangkoku, w którym zginęło 29 osób, a 130 zostało rannych – była to zemsta za wydalenie przez Tajlandię ujgurskich uchodźców.

KRESY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY