Spotkanie z duchownymi. Abp. Lenga: “Nie miłosierdzie, a prawda nas wyzwoli” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

20 czerwca w Lublinie odbyło się spotkanie z trzema duchownymi Kościoła katolickiego. W spotkaniu wziął udział ks. abp Lenga oraz księża Kneblowski i Jochemczyk. Nagranie zostało udostępnione, dzięki uprzejmości kanału “Tylko prawda jest ciekawa” na YouTubie.

Spotkanie duchownych oraz Dr. Krajskiego zapoczątkowała wspólna modlitwa. Ksiądz Lenga twierdzi, że czynnikiem, który wyzwoli naśladowców Chrystusa, jest prawda. “Nie miłosierdzie, a prawda” – oświadczył. Arcybiskup przypomniał wiernym, że w oczach Boga, człowiek jest istotą niedoskonałą. Wszystko co stworzy lub powie, nigdy nie będzie tak prawdziwe jak to co przekazał nam Bóg za pomocą swoich uczniów w Pismie Świętym. By dobrze zoobrazować sytuację, ludzkie słowa nazwał “kłamstwami”.

Zobacz także: Wybory prezydenckie. PKW podała informację o frekwencji na godzinę 12-stą

Ksiądz Kneblowski zwrócił uwagę na moc modlitwy. Dzięki niej, według księdza, jesteśmy w stanie dokonywać rzeczy niemożliwych. Duchowny zaapelował, by mniej się żalić, prosić, a więcej działać: “Mamy różaniec, potężną, cudowną broń. Osobiście, staram się codziennie odmówić cały różaniec”. Ksiądz Jochemczyk zwrócił uwagę na sytuacje, w których dochodzi do profanacji najświętszego sakramentu. Jako przykład, podał episkopat włoski, w którym ma dochodzić do ingerowania w sakrament, z powodu pandemii. Całość nagrania znajduje się poniżej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY