Tysiące bezbłędnych prac z konkursu matematycznego dla dzieci. “Dyplomy należą się rodzicom”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Od 12 marca w całej Polsce zamknięto szkoły oraz uczelnie. Od tego momentu odbywały się jedynie zajęcia online. Premier Mateusz Morawiecki w „Rozmowie Dnia” w radiu Łódź zapowiedział, że w nowym roku szkolnym dzieci nie wrócą do zdalnej nauki . Powrócą normalnie do szkół.

Od czasu, kiedy dzieci nie uczęszczają normalnie do szkół, polski system edukacji stanął przed ogromnym wyzwaniem. Zorganizowanie zajęć w nowych warunkach okazało się zadaniem bardzo trudnym. Z pomocą przyszła m. in. Telewizja Polska, której zajęcia telewizyjne wzbudziły wiele skrajnych emocji.   

Konkurs dla uczniów rozwiązywany przez rodziców

W ostatnim czasie odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny „kangur”. Po raz pierwszy przeprowadzono go zdalnie. Pochodzący z Australii konkurs odbywa się w Polsce od 1992 roku. Matematyczne zadania skierowane do dzieci w wieku szkolnym, za zadanie mają rozwijać umiejętności logicznego myślenia u uczniów. Tegoroczne wyniki konkursu znacznie różnią się od wyników z lat ubiegłych.

Jak się okazało aż 3152 ośmiolatków rozwiązało test bezbłędnie. Dla porównania w roku ubiegłym, w którym test przeprowadzany był w szkole. Bezbłędnie napisało go ośmioro dzieci.

Podejrzenie od razu skierowano na rodziców. Rozwiązywali oni test za swoje pociechy. W czasie, gdy uczniowie mierzyli się z zadaniami nie byli nagrywani kamerą, takie rozwiązanie nie było możliwe do wykonania technicznie. Nie udało by się nagrań z testu w żaden sposób zweryfikować.

Konkurs stał się jaskrawym dowodem na to z jakimi problemami mierzy się polska szkoła Online. Dzieci same nie rozwiązują zadań. W dużej części rodzice robią to za swoje dzieci. Odrabiając za nie prace domowe lub też pomagając w testach. Dodatkowo w zdalnej szkole nie ma możliwości kontroli dzieci, które mogą używać nie tylko pomocy naukowych, ale przede wszystkim mają nieograniczony dostęp do Internetu. A także stron, na których za pieniądze ma się dostęp do rozwiązanych już zadań. Także jakość lekcji online, w których często nauczyciele nie uczestniczyli a jedynie zadawali uczniom prace do wykonania pozostawia wiele do życzenia.  

https://medianarodowe.com/jest-decyzja-premiera-morawieckiego-dzieci-wroca-do-szkol-we-wrzesniu/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY