REKLAMA

SN ujawnił oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. „Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo”

REKLAMA

Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie o stanie majątkowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy za rok 2019. „Są klauzule i procedury ale ja osobiście nie mam nic do ukrycia. Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo” – napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Andrzej Duda wymienił w oświadczeniu majątkowym mieszkanie spółdzielcze własnościowe o powierzchni 79,40 m kw., które należy do niego i żony, a także niezabudowaną działkę o powierzchni 325 m kw., która jest w użytkowaniu wieczystym. Do tego dochodzi lokal mieszkalny o powierzchni 132,68 m kw. z garażem o powierzchni 19,42 m kw. i z udziałem w działce o powierzchni 0,10 hektarów.

W zasobach pieniężnych prezydent Duda zapisał ok. 120 tys. zł oraz ok. 30 560 euro na rachunkach bankowych. Do tego papiery wartościowe: 446 akcji firmy biotechnologicznej Skotan SA notowanych na GPW, a także polisy ubezpieczeniowe. W ramach III filaru prezydent ma zaoszczędzone ok. 60 tys. zł i ok. 28 tys. zł.

Andrzej Duda wraz z żoną zaciągnęli kredyt hipoteczny na kwotę blisko 500 tys. złotych, przeznaczonych na zakup lokalu mieszkalnego. Prezydent ma również kartę kredytową z kwotą limitu do 20 tys. zł – brak jest na niej zadłużenia.

W 2019 roku Andrzej Duda zarobił 243 041,43 zł brutto w ramach uposażenia prezydenta RP. To cały dochód wyszczególniony przez prezydenta w minionym roku.

źródło: businessinsider.com.pl/Twitter

REKLAMA

Komentarze