Beethoven był czarny: czyli o rewolucji kulturowej słów kilka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych powoli z fazy walk ulicznych przechodzą do kultury. Podobnie jak ma to miejsce podczas każdej rewolucji, to prawda ucierpi na tym najbardziej.

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy obserwować próbę zaaplikowania melaniny Mozartowi. Jak się okazało wielu członków „Black Lives Matter”, błędnie przypisywało Austriakowi pochodzenie afrykańskie. W swej zapalczywości lewicowi działacze pomylili go z francusko-senegalskim kompozytorem – Josephem Bologne, Chevalier de Saint-Georges. Z racji tego, że historia się nie powtarza, ale lubi naśladować obecnie wracamy do muzyka niemieckojęzycznego, lecz tym razem jest to Ludwig van Beethoven. Jakie są dowody na potwierdzenie tej tezy – knowania białych europejskich historyków (zapewne heteroseksualistów), którzy na pewno chcą ukryć prawdę oraz przekonanie, że Ludwig nakładał puder na swoją twarz, by wydawać się białym. Zatem siła argumentów jest wręcz przygniatająca.

Poważne konsekwencje pod powłoką żartu

Owa teoria przez pewien czas była bardzo popularna na Twitterze, teraz zostały po niej tylko memy. Jednak nie należy tego zbywać pustym śmiechem, ponieważ to pokazuje nam, że jesteśmy na drodze tworzenia mitu, a jak każda ideologia – potrzebuje go. Postacie jak i ich związek ze sprawą nie jest istotny, najlepiej świadczy o tym Tomasz More – katolicki męczennik i święty z XVI wieku, który dostał od Lenina pomnik w Moskwie w nagrodę za budowanie komunizmu. Taka przypadkowość w doborze założycieli i ważnych person jest wynikiem desperacji, czy być może jest to celowe działanie? Bardzo chciałbym móc stwierdzić, iż jest to zabieg od dawna planowany i obliczony na sukces, jednak po prostu mamy do czynienia z ofiarami pogarszającego się systemu edukacji. Kto będzie kolejną ofiarą ideologii BLM? Tego nie wie nikt, miejmy nadzieję, że ostatecznie Kopernik nie okaże się czarną kobietą, a kto wie może i transseksualną lesbijką.

Nie tylko pomniki upadają

Niejako przyzwyczailiśmy się do kolejnych informacji o zdewastowaniu następnych monumentów, czy to w Stanach Zjednoczonych, czy Wielkiej Brytanii. Jednak w sporej części umyka nam coś mniej fizycznie obecnego, czyli filmy, które w dużej mierze oglądamy w serwisach VOD. Tam mamy już do czynienia z prawdziwą rewolucją kulturową, polegającą w głównej mierze na cenzurowaniu filmów “nieodpowiednich”. Które produkcje należą do tej kategorii? To już nie nam decydować, tylko odpowiednim działaczom społecznym. Ta akcja nie dotyczyła tylko “Przeminęło z wiatrem” na HBO, o czym było głośno, ale oberwało się wielu filmom. Przykładem może być “Obcy – decydujące starcie”, który na platformie Sky Cinema został opatrzony odpowiednim komentarzem, mówiącym, iż jest to film zacofany mentalnie i językowo. Widocznie problem rasizmu dotyczy wszystkich ras Drogi Mlecznej, a jednostronne przedstawianie ksenomorfów jest dla nich krzywdzące.

Refinery

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY