Dobromir Makowski o Bogu, ojcostwie i pomocy innym [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pedagog Dobromir Makowski opowiedział na antenie Mediów Narodowych o swojej wierze, ojcostwie, a także wyjaśnił z czym borykają się dzisiejsi mężczyźni oraz dlaczego nowoczesne technologie szkodą w rozwoju nastolatków.

Autor książki “Wyrwałem się z piekła” oraz pedagog szkolny Dobromir Makowski opowiedział o problemie systemowym w kształtowaniu się mężczyzn w obecnych czasach – “Wierzę, że mężczyźni mają zakodowane w swojej strukturze naturę zdobywania i rozwoju. Z chwilą gdy bierzemy używki lub wpatrujemy się w coś na telewizorze gaśnie nas siła życia. Drugim czynnikiem są zaburzone relacje międzyludzkie. Od młodości jest zaburzony czynnik emocjonalny, który w przyszłości powoduje ucieczką od rodziny” – powiedział.

Zobacz także: W Białym Domu planowana rozmowa w cztery oczy prezydentów Dudy oraz Trumpa

Opowiedział również o swojej przeszłości, gdzie jako nastolatek nadużywał narkotyków. Stwierdził, że z własnego przykładu widzi jak nastolatkowie żyją w skrzywionym postrzeżeniu świata, którzy wzorują się na zagranicznych raperach czy filmach.

Jego zdaniem w obecnych czasach, młodym ludziom ciężko odnaleźć prawdziwe wzorce do naśladowania. Przeszkadza w tym głównie seksualizacja w przestrzeni publicznej, nihilistyczna mentalność. W jego ocenie młode pokolenie potrzebuje wsparcia, aby wykształcić w nich podstawowe wartości i umiejętności potrzebne do dalszego funkcjonowania.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY