Zamieszane z piosenką Preisnera na wiecu Dudy. Fake news GW i przeprosiny artysty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ interia.pl

W niedzielę w Krakowie odbyła się konferencja prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas spotkania z wyborcami na wiecu, sztab urzędującego prezydenta bezprawnie, miał użyć piosenki skomponowanej przez Zbigniewa Preisnera „Miejcie nadzieję”.

Szanując twórczość pana Zbigniewa Preisnera informujemy, że sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy nie emitował tego utworu ani z Dudabusa, ani w trakcie konwencji – podkreślił przedstawiciel sztabu, Krzysztof Sobolewski, w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Sztab urzędującego prezydenta oskarżono o bezprawne wykorzystanie utworu na spotkaniu wyborczym. Z „Dudabusa” – pojazdu, którym po kraju porusza się w czasie kampanii Andrzej Duda.

Preisner groził pozwem przeciw Dudzie jednak informacja przekazana przez „Gazetę wyborczą” okazała się bezpodstawna. Kompozytor natychmiast odpowiedział na swoim Facebooku.

„Oczywiście jeśli informacja podana przez Gazetę Wyborczą, na podstawie, której interweniowałem jest nieprawdziwa, wszystkich przepraszam” – Napisał Zbigniew Preisner

– Muszę napisać małe post scriptum do informacji o wykorzystaniu piosenki “Miejcie nadzieję”. Oparłem się na informacji, którą przeczytałem w Gazecie Wyborczej- załączam zrzut ekranu. Dzisiaj rano rzecznik sztabu Andrzeja Dudy oświadczył, że nie wykorzystywali mojej muzyki, więc jeżeli informacja podana przez Gazetę Wyborczą była nieprawdziwa i wprowadziła mnie w błąd, to moje wczorajsze oświadczenie jest nieaktualne. Nie jest to moja wina, ale wszystkich przepraszam – oświadczył Kompozytor.

Kto bezprawnie wykorzystał z utworu kompozytora?

W intrenecie pojawiło się nagranie, na którym jest fragment utworu. Z relacji wynika, że to obecni w tym samym czasie na krakowskim Rynku kontrmanifestacji użyli piosenki Preisnera. – Emisja tego utworu, z naszych informacji, miała miejsce pod pomnikiem Adama Mickiewicza, gdzie odbywała się manifestacja innych środowisk – stwierdził Sobolewski przedstawiciel sztabu Dudy.

Źródła: PAP TVPinfo

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY