Nowy Jork: uczestnicy “warsztatów anty-rasistowskich” podzieleni według… kryteriów rasowych i etnicznych!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nauczyciele nowojorskich szkół uczestniczą w seminariach anty-rasistowskich, jakich obecnie wiele w Stanach Zjednoczonych, w następstwie zabójstwa George’a Floyda i fali protestów pod hasłem Black Lives Matter. Uczestnicy seminariów są podzieleni pod względem etnicznym i rasowym. Daje to asumpt do twierdzeń, że warsztaty działają bardziej antagonistycznie, niż rzekomo panujący w USA rasizm.

Ponad 700 nauczycieli zapisało się na 23-dniowe spotkanie “anty-rasistowskie”, znane jako “Anti-racist Community Meeting”. Wydarzenie to jest sponsorowane przez wydział wczesnoszkolny nowojorskiego Departamentu Edukacji.

Uczestnicy zostali przyporządkowani do grup dyskusyjnych, podzielonych według kryteriów etnicznych i rasowych. Powstały następujące grupy: Czarni lub Afroamerykanie, Latynosi, Mieszkańcy Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, Wielorasowi, Indianie i rdzenni mieszkańcy Ameryki, Mieszkańcy Wysp Pacyfiku oraz Biali Sojusznicy. Szczególnie ta ostatnia grupa budzi zaciekawienie czytelnika. Biali Sojusznicy to tzw. “anty-rasistowscy Biali”. Co ciekawe, żadna inna grupa etniczna, czy rasowa, nie została określona mianem sojuszników.

Co ciekawe, tak przeprowadzony podział uczestników “warsztatów anty-rasistowskich” był asumptem do wystawienia białych uczestników spotkań na osąd i pośmiewisko dla pozostałych grup rasowych. Biali byli sądzeni za ich przynależność rasową i rzekome uprzywilejowanie. Takie postawienie sprawy było powodem pojawienia się wielu listów, w których nauczyciele protestowali przeciwko nazywaniu wszystkich Białych rasistami.

Sytuacja ta sprawiła, że nowojorski Departament of Education wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że opcja “Białych Sojuszników” wskazuje na tych Białych, którzy w otwarty i czynny sposób przeciwstawiają się rasizmowi. Rzecznik prasowa DoE, Miranda Bardot, wypowiedziała się w sprawie w następujący sposób: Naszym celem jest stworzenie takiego systemu edukacji, który będzie odpowiedni dla wszystkich dzieci, niezależnie od ich pochodzenia rasowego. Jak widać, Biali dalej są dzieleni pod względem ideologicznym.

Źródło: New York Post

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY