Krzysztof Paszyk (PSL): Prezydent powinien jasno sprzeciwić się tzw. ustawie 447, za którą stoi bardzo silne żydostwo w USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do jutrzejszej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym domu odniósł się poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Krzysztof Paszyk. Był on gościem audycji “Dwie Strony” w Polskim Radiu 24. Ponadto, Paszyk oraz Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski wyrazili swe opinie na temat kampanii kandydatów w wyborach prezydenckich, a także języka we współczesnej debacie publicznej.

Warszawski Sąd Okręgowy wydał w poniedziałek oświadczenie w którym orzekł, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Rafał Trzaskowski, nie musi sprostować swej wypowiedzi, że w wyniku pandemii koronawirusa prawie milion osób straciło pracę. Sąd orzekł, że wypowiedź ta jest nieprecyzyjna, a nie nieprawdziwa. Po wydaniu takiego oświadczenia, sztab wyborczy Andrzeja Dudy, który złożył do Sądu Okręgowego zawiadomienie w tej sprawie, zapowiedział odwołanie się od tej decyzji.

Język kampanii prezydenckiej

Większość Polaków, tak samo jak ja, oczekiwałaby od przyszłego prezydenta języka, pozbawionego kontrowersji, agresji (…) i takiego, który nie wymagałby odwoływania się do sądu – powiedział poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Krzysztof Paszyk. Dzisiaj język debaty publicznej i pycha kandydatów pcha ich w kierunku kolejnej wojny polsko-polskiej. Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi nie można było przypisać wypowiedzi, które mijały się z prawdą, atakowały, bądź w jakikolwiek sposób wzbudzały kontrowersje – dodał Paszyk.

Do sprawy odniósł się także Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Według niego to bardzo źle, jeśli kandydat, lub przyszły prezydent wypowiada się w sposób kontrowersyjny i niejednoznaczny. Odnosząc się do sprawy Rafała Trzaskowskiego Cymański zauważył, jak starannie trzeba uważać na wypowiedzi i jak łatwo jest w bardzo inteligentny sposób manipulować faktami.

Trzeba wykonać pewien wysiłek, by nie ulec pokusie wypowiadania mocnych, ostrych zwrotów, które różnie mogą być rozumiane – dodał Cymański.

Sojusznik w obronie przed roszczeniami?

W audycji poruszono również kwestię jutrzejszej (24.06.2020r. – przyp. red.) wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Krzysztof Paszyk powiedział, że Duda powinien jasno sprzeciwić się tzw. ustawie 447, za którą stoi bardzo silne żydostwo w USA. Jest to ciekawe spostrzeżenie, bowiem do tej pory tylko środowiska, związane z ideową prawicą podnosiły konieczność zaprotestowania przeciwko bezprawnym roszczeniom żydowskim. Czas pokaże, czy tego typu wypowiedzi ludowców są li tylko elementem kampanii wyborczej, czy Konfederacja ma w PSL-u sojusznika w walce z niesprawiedliwym traktowaniem Polski w związku z ustawą S447.

Źródło: polskieradio24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY