Dziś protest pod Pałacem Prezydenckim. “Chcemy jasnego przekazu od głowy państwa ws. 447”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś po południu Roty Marszu Niepodległości organizują pikietę pod Pałacem Prezydenckim. Chodzi o roszczenia żydowskie do tzw. restytucji mienia bezdziedzicznego.

Roty Niepodległości ich lider Robert Bąkiewicz zapowiedzieli pikietę pod Pałacem Prezydenckim w dniu wyjazdu Andrzeja Dudy do USA, gdzie ma się spotkać z Donaldem Trumpem. Aktywiści chcą jasnej deklaracji od Dudy ws. roszczeń żydowskich i przekazania twardego stanowiska Polaków w sprawie ustawy JUST Act, którą Donald Trump podpisał w maju 2018 roku.

Tak pisze na sowim koncie Twitterowym Robert Bąkiewicz: Dziś Prezydent Duda wylatuje do USA. Zbieramy się o 18.00 pod Pałacem Prezydenckim, bo chcemy, aby podczas wizyty w Białym Domu wybrzmiala w końcu prawda: Polacy byli ofiarami i nic nie jesteśmy winni środowiskom żydowskim. Chcemy jasnego przekazu od głowy państwa.

Roty Niepodległości zachęcają warszawiaków do obecności: Spotykamy się pod Pałacem Prezydencki, w dniu gdy Andrzej Duda leci do USA spotkać się z Donaldem Trumpem, aby podczas tej wizyty wybrzmiała jasna deklaracja, z którą zgadza się większość Polaków: “Nie dla roszczeń międzynarodowych organizacji żydowskich”. Polska nie jest nic winna Żydom. Roszczenia kierujcie do Berlina. Taki przekaz powinien być przedstawiony przez stronę Polską w Waszyngtonie i do tego dziś będziemy namawiać pod Pałacem. Przyjdź – nie bądź obojętny.

Naciskają na Dudę ws. roszczeń

Organizatorzy chcą zmobilizować urzędującego Prezydenta RP do tego, aby wykorzystał spotkanie z Donaldem Trumpem do wypowiedzenia jasnego stanowiska w sprawie tak zwanej „restytucji mienia bezdziedzicznego”. Tak piszą na swoim wydarzeniu na Facebooku: 24 czerwca Prezydent Andrzej Duda spotka się z Prezydentem USA Donaldem Trumpem, który w maju 2017 roku podpisał ustawę JUST Act. To doskonały moment, aby głowa państwa jasno stanęła po stronie polskich obywateli. Czas powiedzieć Donaldowi Trumpowi i stojącymi za nim środowiskami żydowskimi wprost: NIE ZAPŁACIMY – kierujcie swoje bezprawne żądania do Niemców. U nas nie macie czego szukać, nie damy się okraść.

W lutym zeszłego roku Robert Bąkiewicz zainicjował szeroką kampanię przeciwko roszczeniom żydowskim. Na ulice największych polskich miast wyjechały mobilne billboardy, zbierano podpisy pod petycją do Donalda Trumpa, zorganizowano ogromny marsz przeciwko roszczeniom pod hasłem „STOP 447”, a kulminacją kampanii było zebranie ponad 200 000 podpisów pod ustawą broniącą polski majątek przed tzw. „restytucją mienia”.

ROTY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY