Krzysztof Bosak wzywa rząd do usunięcia absurdalnej “opłaty dennej”!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @KonfederacjaTV

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Bosak wezwał rząd do natychmiastowego usunięcia opłaty dennej. Jak argumentuje, stanowi ona hamulec dla rozwoju przedsiębiorstw z branży wodnej.

Krzysztof Bosak się nie zatrzymuje! Tym razem upomniał się o los przedsiębiorstw powiązanych z branżą wodną.

Podatek do odstrzału!

Po przywitaniu się z sympatykami Krzysztof Bosak bardzo szybko przeszedł do sedna sprawy:- Jest pewien detal, który spędza sen z powiek przedsiębiorcom. Psuje on możliwość prowadzenia działalności usługowej. Ponad 2 lata temu rząd pomylił się i ustali dziesięciokrotnie większą kwotę podatku zwanego” opłatą denną”- zaakcentował.

W dalszej części stwierdził natomiast, że o tym podatku dowiedział się od znajomego:- W wyniku nałożenia tego podatku przedsiębiorcy z branży wodniackiej są zniechęcani do podejmowania podobnych inicjatyw. Ówczesny przedstawiciele rządu obiecali, iż naprawią tę pomyłkę. Do dzisiaj jednak nie zostało to wykonane.

Później kandydat artykułował, że rząd nie zajmuje się właściwie rzeczoną branżą:- Wzywam rząd do usunięcia tego idiotycznego podatku. Jako prezydent nie podpiszę tego typu ustaw.

Następnie do głosu doszedł jeden z członków partii KORWIN Andrzej Kiejstut Dąbrowski:- Przez obciążenia podatkowe musiałem wyemigrować do Hiszpanii. Sytuacja jest tam zbliżona do tej, którą mamy okazje obserwować w naszym kraju.

Bosak ostro o przedwyborczych spekulacjach

Na pytanie dziennikarki o kandydaturę Pawła Tanajno stwierdził, że”- Do ekspertów należy szacowanie szans kandydatów. Ja będę walczył do samego końca o wejście do II tury. Odnosimy się do merytorycznych problemów. Inicjujemy i podejmujemy ważne dla Polski ustawy.

Krzysztof Bosak stanowczo odmówił oceniania kampanii innych kandydatów. Stwierdził też iż” bon turystyczny” to rozdawnictwo i populizm. Zaakcentował konieczność obniżenia podatku VAT na żywność.

Niewątpliwie sytuacja, w której rząd nie usuwa swej szkodliwej i uderzającej w branżę wodną decyzji jest skandaliczna. To kolejne uderzenie w lokalnych przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwiać swoją lokalną działalność. Niestety rząd zamiast dążyć do obniżenia podatków wzmaga rozdawnictwo, które bezpośrednio przekłada się na ogromną inflację.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY