Czarni właściciele białych niewolników? Oto nowy odlot lewactwa!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gwałty, wieszanie, zabawa życiem ludzkim – to wszystko już tej jesieni na Amazon Prime! Nowy serial „Cracka” prezentuje wizję XIX wiecznej Ameryki rządzonej przez czarnych.

Z wypuszczonego trailera możemy się dowiedzieć, że głównym bohaterem serialu będzie biały rasista, nazista, zwolennik Trumpa – Michael Stone, który podczas bicia przypadkowego czarnego trafia za sprawą magii do innego świata. Szybko okazuje się, że jest to XIX wieczna wersja Ameryki, gdzie czarni uczynili z białych niewolników. Oczywiście to nie podoba się protagoniście, który pragnie utrzymania supremacji białych. Nie wiemy zbyt wiele o fabule serialu z opisu na IMDb, jednak prawdopodobnie motywem serialu będzie proces przemiany protagonisty, który doświadczając na własnej skórze niewolnictwa, odmieni swoje życie. Sam tytuł „Cracka” jest określeniem pejoratywnym, używanym w stosunku do biednych białych w Stanach Zjednoczonych. Uznawane jest przez niektórych za równie obraźliwe co te kierowane do czarnych tj. „nigger” lub “N-word”.

Rasizm odpowiedzią na rasizm

Jak możemy się dowiedzieć z synospisu Dale’a Resteghini’ego – twórcy serialu, założenie jego dzieła jest proste: „W świecie białych przywilejów, systemowej przemocy, protestów mniejszości chcących zrzucić jarzmo niewolnictwa. Biały rasista Michael Stone robi wszystko co może, by utrzymać swoje przywileje oraz wykorzystuje każdą okazję do tego by Ameryka, którą zna i kocha pozostała czysta i co ważniejsze, pozostała biała”. Trailer wzbudził kontrowersję przez to, że widoczna jest tam scena gwałtu. Wiele osób zauważa, że stanowi to poważne naruszenie zasad YouTube’a, pomimo tego film nie został usunięty. Serial ukaże się na jesieni 2020 roku, tuż przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, na platformach Amazon Prime, iTunes, Google Play.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY