Atak na Trzaskowskiego w Suwałkach: Napastnik rzucił w niego butelką

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dwie osoby zostały dzisiaj zatrzymane w związku z atakiem na Rafała Trzaskowskiego w Suwałkach. Kandydatowi na prezydenta nic się nie stało, plastikową butelką oberwała kamera telewizyjna.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano, gdy Rafał Trzaskowski organizował w Suwałkach, w parku Konstytucji konferencję prasową. Policja zatrzymała dwójkę mężczyzn – rzucającego oraz osobę, która mu towarzyszyła w parku. W chwili, gdy Trzaskowski robił sobie zdjęcia z uczestnikami konferencji oraz z nimi rozmawiał, młody mężczyzna rzucił w niego plastikową butelką. Jednak ta trafiła w kamerę stacji telewizyjnej. Nikomu nic się nie stało, a policja zainterweniowała natychmiastowo. Podobno policja szuka trzeciej osoby, która także towarzyszyła napastnikowi. Nieznane są także póki co motywy kierujące mężczyzną, czy był to atak na tle politycznym, czy być może to zwykły chuligański wybryk.

„Zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała podnieść wiek emerytalny…”

Podczas tej konferencji, Trzaskowski był pytany, o swoją wcześniejszą wypowiedź na temat wieku emerytalnego. Jak wtedy zapewniał, nie pamiętał, żeby kiedykolwiek głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Wspominał także o porażkach Andrzeja Dudy podczas obecnej kadencji, a także wypowiadał się na temat programu 500+, zapowiadając, że go utrzyma. Trzaskowski zaapelował także do społeczeństwa i polityków o zakończenie wojny polsko-polskiej. Suwałki jak i Podlasie stanowi bastion partii rządzącej, dlatego też obecność kandydata wrogiej partii oraz jego antypisowska retoryka mogła rozgniewać wyborców PiSu. Jednak nic nie usprawiedliwia aktów fizycznej agresji w stosunku do przeciwników politycznych.

ONET

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY