Adam Małysz ma koronawirusa! Bardzo smutna informacja obiegła narciarski świat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców w historii Adam Małysz ma COVID 19. To nie pierwsza ze znanych postaci, która zapadła na tegoż wirusa. Były skoczek o całej sprawie poinformował na Facebooku.

Jeden z najwybitniejszych polskich skoczków zaraził się COVID 19. Tą bardzo smutą informacją były mistrz świata podzielił się na Facebooku. Szybko zyskała ona rozgłos w świecie medialnym.

Małysz z bezobjawowym koronawirusem

Skoczek przeszedł niedawno test na obecność koronawirusa. Wynik tego badania był niestety dodatni. To już kolejna ze znanych osób, która zaraziła się COVID 19. Zwycięzca turnieju czterech skoczni z sezonu 2000/2001 zareagował błyskawicznie. Oczywiście każdy, który miał okazję zetknąć się z Małyszem został poinformowany o pozytywnym wyniku badań naszego narciarskiego mistrza. Warto nadmienić, iż Małysz pełni obecnie funkcje dyrektora do spraw kombinacji norweskiej oraz skoków narciarskich.

Do całej sprawy sam zainteresowany odniósł się na swoim Facebooku:- Piszę o zarażeniu, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności- zaakcentował.

Dodał również, iż:- Jak wiecie przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla was przestrogą- Dodał Małysz.

Wielki skoczek

Adam Małysz to legenda polskich skoków i główny krzewiciel zainteresowania Polaków tą dyscypliną. Na przełomie tysiąclecia odnosił on wspaniałe sukcesy. W latach 2000-2003 wygrał turniej czterech skoczni, trzykrotnie zdobywał kryształową kulę, zdobył trzy złote medale na mistrzostwach świata oraz jeden srebrny. Ponadto w 2002 roku został brązowym i srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich.

Na tym jednak nie koniec sukcesów. Zdobył on złoty medal podczas mistrzostw świata w Sapporo. Co więcej w tym samym sezonie pokonał swoich oponentów i po raz czwarty sięgnął po kryształową kulę dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Swoją przepełnioną sukcesami karierę uwieńczył dwoma srebrnymi krążkami z 2010 roku oraz brązowym z MŚ w Oslo w 2011 roku. Po sezonie zakończył sportową karierę.

Polsat News

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY