Dr Masny: “Podatek VAT wymyślił gangster”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/MediaNarodowe

Mamy jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych. Składają się na nie ZUS, VAT, PIT, CIT akcyza, oraz cała reszta podatków, które są bardzo skomplikowane. Można to zrobić lepiej i prościej przekonuję Chołoniewski.

Jednym z rozwiązań tego problemu mogła by być całkowita likwidacja podatku PIT, który wymyślili Amerykanie. Jest to podatek z którego mamy dość małe wpływy do budżetu państwa, PIT jest mało efektywnym podatkiem, za to jednym z najbardziej skomplikowanym. Trzeba tutaj zauważyć, że wpływy z PIT to jedynie 16% wszystkich podatków. Głównymi dostarczycielami pieniędzy do budżetu są VAT i akcyza.

Warto zwrócić uwagę tutaj, że bogaty to nie osoba która ma dużo pieniędzy na koncie, a osoba która konsumuje dużo drogich dóbr i usług. Związku z tym właściciel firmy może sobie wziąć samochody, domy itp. na firmę. Wynika z tego, że bogatych ludzi opodatkować się nie da za pomocą manipulacji przy podatku PIT. Bogatych opodatkować się nie da z kilku powodów np. mają dobrych prawników, są “raje podatkowe”, jedynym możliwym sposobem opodatkowania bogatych jest opodatkowanie ich majątku. Dlatego trzeba zlikwidować ten podatek ocenia Chołoniewski.

Reforma podatków

Kolejnym podatkiem który chcą wprowadzić władzę jest podatek od wartości nieruchomości, który najbardziej odbił by się na biednych. Stało by się tak ponieważ często są to odziedziczone nieruchomości. Osoby takie musiałyby pozbyć się swoich małych domów na na wartościowych nieruchomościach, dlatego też kolejne władze boją się taki podatek wprowadzić. Wprowadzenie tego mogło by skończyć się katastrofą zauważa Dr Masny.

Cały system podatkowy jest bardzo skomplikowany. Należałoby zreformować cały system. Zaczynając od ZUS-u który, jest nieefektywny, a w dodatku nie można się z niego wycofać. Jest to niezwykle skomplikowane. Dodatkowo osoby które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą muszą zatrudniać księgowego by móc się w tym wszystkim połapać.

YOUTUBE.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY