Szczyt RE. Morawiecki: ,,Poszliśmy o krok dalej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@PremierRP

Na zakończonym posiedzeniu Rady Europejskiej zapadły nowe decyzje. Niektóre na pewno odegrają dużą rolę w najbliższych latach. Do budżetu UE dołożyć mają się między innymi międzynarodowe korporacje.

Szef polskiego rządu wziął w piątek udział w posiedzeniu Rady Europejskiej, która odbyła się w formie wideokonferencji. Głównym tematem spotkania miało być omówienie propozycji nowego unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz projektu Europejskiego Funduszu Odbudowy.

Podczas późniejszej konferencji prasowej Morawiecki wskazał, że Polska integruje kilka punktów widzenia. ,,I to jest ważne, że inaczej patrzy na ten kryzys południe Europy, inaczej kilka bardzo skąpych krajów, najbogatszych zresztą mniejszych krajów Europy Zachodniej i Północnej, inaczej Europa Centralna” – mówił.

,,Polska stara się zintegrować, pojednać ze sobą kilka perspektyw i to całkiem nieźle nam się udaje. To, że dzisiaj poszliśmy na pewno o krok dalej, wiąże się również z tym, że proponujemy nowe, ciekawe rozwiązania”

oświadczył premier

Jak tłumaczył, chodzi o rozwiązania oparte o nowe zasoby własne, ale – zaznaczył – progresywne z punktu widzenia Europy Środkowej. ,,To znaczy, na przykład ,o opłatę od wielkich korporacji międzynarodowych za używanie, za użytkowanie zasad jednolitego rynku, czyli za to, że mogą sprzedawać swoje produkty i usługi konsumentom na jednolitym rynku” – powiedział.

Morawiecki wskazał też na podatek od transakcji finansowych, gdzie ,,wiadomo, że to rynki zachodnie są dużo wyżej rozwinięte finansowo, w związku z tym powinny płacić więcej do budżetu UE”.

Źródło: PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY