Gospodarcza Piątka Bosaka. Ekspertyzy udziela Sławomir Mentzen

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @KrzysztofBosak

Podczas konferencji prasowej w Sejmie, Krzysztof Bosak oraz dr Sławomir Mentzen zaprezentowali opinii publicznej program naprawy gospodarczej kraju. Gospodarcza Piątka Bosaka przedstawia postulaty kandydata Konfederacji na Prezydenta w tym m.in. obniżka podatku VAT, czy też podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

“Wedle oficjalnych statystyk bezrobocie wzrosło do około 5,8 procenta, natomiast niezależne badania mówią nawet o ponad 10 procentowym bezrobociu. Mamy informacje z rynku pracy o setkach tysięcy Polaków, który otrzymali ofertę nie do odrzucenia, propozycji obniżenia wynagrodzeń, ich wstrzymania. Tysiącom polskich firm zawieszono działalność gospodarczą, a setki stanęły na skraju bankructwa” – informował Krzysztof Bosak – “Potrzebujemy programu, który uwolni polską gospodarkę i polski kapitał” – podkreślił kandydat Konfederacji.

Zobacz także: Senat chce podwyżki zasiłku dla bezrobotnych i dodatku solidarnościowego

Poseł Konfederacji podkreślił po raz kolejny swoją obietnicę o nie podpisywaniu żadnej nowej ustawy podwyższającej podatki w Polsce. Wymienił również cztery pozostałe postulaty, które mówią o: podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do 31 tysięcy złotych, dobrowolnym ZUSie dla przedsiębiorców, obniżce podatku VAT na żywność oraz o usunięciu zbędnej biurokracji i uproszczeniu przepisów.

https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/videos/690181471714392/?notif_id=1592417229441877&notif_t=live_video_explicit&ref=notif

Polityk Konfederacji, Sławomir Mentzen wyjaśnił m.in. problemy jakie napotykają przedsiębiorcy przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Podkreślił również, że pierwsza wersja tzw. ustawy antykryzysowej wydłużyła czas rozpatrywania wniosków przez urzędy skarbowe. Zaznaczył także, że należy wybrać Krzysztofa Bosaka, aby ten mógł wprowadzić kontrolę polskiego rządu przed nadmiernym zadłużaniem kraju.

“Krzysztofa Bosaka znam od ponad 10 lat i gwarantuje wam, że on szczerze mówi o niepodpisywaniu nowych podatków. Doskonale rozumie, że podatki powinny być niższe oraz mniej skomplikowane” – odniósł się dr Mentzen do osobistych relacji z kandydatem na Prezydenta.

Wskazał, że w dwudziestoleciu międzywojennym było wielu ekonomistów o wolnorynkowym spojrzeniu, jak Roman Rybarski, Adam Heydel, Edward Taylor, którzy reprezentowali wówczas narodową demokrację – “Wolności gospodarczej bronili narodowcy, ponieważ idea narodowa nie jest sprzeczna z wolnością gospodarczą” – podsumował.

KonfederacjaTV/Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY