Atlanta miastem bezprawia: policja nie pracuje drugi dzień z rzędu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

/ fot. maxpixel

Wielu policjantów udaje się na chorobowe, ci którzy przychodzą do pracy nie odbierają wezwań, ograniczają swoją pracę do udzielania pomocy swoim kolegom w terenie.

Brak działającej policji oznacza chaos, póki co nie znamy statystyk na temat przestępczości od czasu rozpoczęcia przez funkcjonariuszy tej akcji. Niestety wpisuje się ona w niebezpieczny trend pozbywania się policji, które ma miejsce w wielu miastach na terenie USA i powoli dociera do Europy. Zawieszenie pracy policji jest o tyle niebezpieczny w tej sytuacji, że ma charakter całościowy. Można zatem mówić o strajku służb porządkowych w Atlancie, która walczy w obronie własnej. Co prawda zarówno burmistrz Atlanty stara się uspokoić sytuację, to jednak morale policjantów są niskie co może doprowadzić do zwiększenia przestępczości w mieście i cierpieniu zwykłych mieszkańców. Obiecano funkcjonariuszom dodatek za pracę w wysokości 500$ jednak wielu z nich nie wierzy w te zapewnienia.

Odpowiedź na śmierć Raysharda Brooksa

Taka postawa służb porządkowych jest wynikiem ataku organizacji lewicowych na tamtejszą policję po śmierci Raysharda Brooksa 12 czerwca tego roku, gdy funkcjonariusze zatrzymali jego pojazd do kontroli. Okazało się, że Brooks był pijany, dlatego policjanci postanowili go aresztować, zakończyło to się atakiem na policjantów. Brooks podczas szarpaniny odebrał jednemu z nich taser i próbował zaatakować funkcjonariuszy, ci odpowiedzieli ogniem i zabili Brooksa. Chociaż cała interwencja była nagrywana, a wina ewidentnie leżała po stronie zatrzymanego, to organizacje lewicowe żądały zatrzymania i ukarania policjantów, do czego sąd się przychylił wydając im sprawę i oskarżając o morderstwo oraz sprzeniewierzenie się przysiędze policyjnej. Ta sprawa bardzo uderzyła w policję, która przestała się czuć chroniona, a jest to niezwykle ważne, ponieważ wielu funkcjonariuszy ginie na służbie. Samo nagranie z zatrzymania Brooksa jest dostępne w internecie. Dlatego każdy może wyrobić sobie opinię.

CNN

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY