Tarcza antykryzysowa 4.0 z ponad setką poprawek od Senatu. W niej wakacje kredytowe i dopłaty do odsetek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Senat

Senat RP odesłał tarczę antykryzysową 4.0 do Sejmu z ponad setką poprawek. Senatorowie w trakcie prac zwracali uwagę, że słabość ustawy wynika z tempa jej procedowania.

Tarcza antykryzysowa, czyli szereg ustaw wprowadzonych w celu złagodzenia  konsekwencji kryzysu gospodarczego, jest na bieżąco poprawiana oraz aktualizowana przez rządzących. Dopisywane są do niej także kolejne rozwiązań mające pomóc przede wszystkim przedsiębiorcom. 

Senat uchwalił tarczę antykryzysową 4.0. Łącznie ponad 100 poprawek senatorów opozycji

Już wkrótce w życie wejdzie tarcza antykryzysowa 4.0. Na początku czerwca została ona przyjęta przez Sejm, natomiast w czwartek 18 czerwca prace nad nią skończył Senat RP.  Senatorowie opozycji, którzy mają większość w izbie wyższej, wprowadzili do ustawy ponad 100 poprawek. Chodzi o zmiany o charakterze redakcyjnym, jak i merytorycznym. Poprawki merytoryczne dotyczą wykreślenia zapisów, które według senatorów nie są związane z walką ze skutkami epidemii oraz kryzysu gospodarczego. Członkowie izby wyższej zauważali, że niedociągnięcia wynikają z szybkości procedowania ustawy. 

Tarcza 4.0. Jakie zmiany? 

Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadza m.in. dopłaty do oprocentowania kredytów dla firm, które są w trudnej sytuacji finansowej, Na ten cel przeznaczono 570 mln zł. Rząd przewiduje, że program dopłat do odsetek może wygenerować sprzedaż pożyczek na ponad 30 mld zł. Umowy kredytu z dopłatą będą mogły być zawierane do 31 grudnia. 

Dodatkowo wprowadzone zostaną wakacje kredytowe dla osób, które straciły pracę po 13 marca bieżącego roku. Osoby, które znalazły się w takiej sytuacji, mogą zawiesić spłatę rat kredytu na okres od jednego do trzech miesięcy. 

Ustawa trafi teraz do Sejmu, który będzie mógł przyjąć lub odrzucić poprawki wprowadzone przez Senat.

Źródło: gazeta.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY