Lewactwo w natarciu! Młodzieżówka Biedronia żąda usunięcia Żalka z rady konsultacyjnej Uniwersytetu w Białymstoku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT

/ Fot. Twitter/Sylwia Spurek

W ostatnich czasach trwa ostra nagonka na Jacka Żalka. Polityk stwierdził w jednej z rozmów, że LGBT to konkretna ideologia. Trudno się nie zgodzić, jeśli wedle szacunków, w Polsce mamy pół miliona osób nieheteroseksualnych, a chodzących na marsze równości jest co najwyżej kilka tysięcy. Lewica zdaje się jednak tego nie zauważać.

Przedwiośnie wystosowało apel o usunięcie posła Porozumienia z rady konsultacyjnej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Czy Żalek zostanie ukarany za stwierdzenie faktu?

Według Gazety Wyborczej członkowie Przedwiośnia domagają się usunięcia posła Porozumienia z 33- osobowej rady konsultacyjnej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jest to organ doradczy oraz opiniodawczy dziekana wydziału.

Jednak sprawy światopoglądowe absolutnie nie należą do gestii tegoż ciała. Ma ono za zadanie doskonalenie działań w zakresie poprawiania wydajności kierunku akademickiego oraz ocenę efektywności jego dotychczasowych poczynań.

Należący do młodzieżówki partii Wiosna wraz z posłem Pawłem Krutulem zaapelowali o usunięcie posła Żalka z członkostwa w tym organie. Swą prośbę motywują szczególną pogardą dla osób nieheteronormatywnych jaką miał wykazać się poseł Porozumienia. Mowa jest także o jego lekceważącym stosunku dla osób niepełnosprawnych.

Do sprawy w bardzo umiarkowany sposób odniósł się dziekan wydziału Mariusz Popławski. Stwierdził on, iż:-Światopogląd członków rady nie wpływa na kierunki studiów lub programy nauczania, które rada niewiążąco opiniuje. Zaznaczył również, że skład rady na nową kadencję zostanie ustalony we Wrześniu.

Bezpodstawne pokrzykiwania lewicowych radykałów

Wyrażenie opinii, wedle której LGBT to konkretny ruch działający na rzecz afirmacji szkodliwych postaw i szerzenia marksizmu kulturowego, a nie zbiór jednostek homoseksualnych, jest atakowane przez lewicę. Żalek wyraźnie zaznaczył, iż geje istnieli od zarania dziejów. Punkt widzenia, który podziela większość Polaków jest według środowisk lewicowych homofobiczny.

Trudno uciec jednak od wrażenia, iż sprawy światopoglądowe, które w ostatnim czasie podnosi Prawo i Sprawiedliwość są kwestiami traktowanymi w sposób czysto wyborczy. Prezydent Duda jak i jego obóz przez całe lata swych rządów nie zatrzymali pochodów kulturowych marksistów. Wydaje się, iż prezydent próbuje zaimponować elektoratowi Konfederacji, licząc iż w drugiej turze udzieli mu on poparcia.

Wirtualna Polska

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY