Konfederacja odpowiada Pawłowi Kukizowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz chce powołania nowej komisji śledczej ws. podsłuchów w latach 2007-2021.

Do ciekawej wymiany zdań doszło pomiędzy Pawłem Kukizem a Konfederacją na Facebooku. Wszystko zaczęło się od pytania jednego z użytkowników tego portalu.

Podczas dyskusji na Facebooku jeden z użytkowników skierował do Pawła Kukiza pytanie, dlaczego posłowie Kukiz’15 nie poparli przygotowanej przez Konfederację projektu ustawy o kwocie wolnej od podatku równej dwunastokrotności pensji minimalnej. Kukiz odpowiedział, że w każdej chwili gotowy jest podpisać się pod takim projektem. Problem tylko w tym, że żaden z posłów Konfederacji nie wysunął w stronę Kukiz’15 żadnych propozycji współpracy i tym samym uzyskania czterech brakujących podpisów.

Komentarz Pawła Kukiza spotkał się z merytoryczną i szczegółową odpowiedzią administratora oficjalnego profilu Konfederacji na FB. Projekt ustawy o kwocie wolnej od podatku przedstawiany był osobiście przez posła Dobromira Sośnierza Stanisławowi Tyszce i Jarosławowi Sachajce z Kukiz’15. Odpowiedź “kukizowców” była odmowna. Poseł Sośnierz usłyszał tylko: “takie projekty możemy sami złożyć”. Okazało się to jednak jedynie zagrywką kuluarową, gdyż żaden podobny projekt ze strony Kukiz’15 nie wyszedł.

Ponadto, Konfederacja przypomniała Pawłowi Kukizowi, że Dobromir Sośnierz proponował zarówno jemu, jak też Stanisławowi Tyszce podpisanie się pod projektem oświadczenia Sejmu RP, potępiającego skandaliczną rezolucję Parlamentu Europejskiego, skierowaną przeciwko polskiemu, obywatelskiemu projektowi ustawy “Stop Pedofilii”. Również posłowie Michał Urbaniak i Krystian Kamiński z Konfederacji podjęli próbę uzyskania podpisów pod tym samym projektem od “kukizowca” Stanisława Żuka. Również ta próba spełzła na niczym.

Konfederacja przypomniała, że negocjacje z duetem PSL/Kukiz’15 mogą zakończyć się sukcesem, jak choćby sformułowaniem wspólnego wniosku kandydatury ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na członka sejmowej komisji ds. pedofilii. Odnotowuje jednak ze smutkiem, że “konfederaci” nie usłyszeli żadnych nowości ani też zastrzeżeń ws. proponowanych projektów ustaw. Nasuwa to przypuszczenia, że sprawa została przez “kukizowców” zamieciona pod dywan. Czekamy zatem do najbliższego, piątkowego posiedzenia Sejmu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY