Korea Północna wysadziła biuro łącznikowe z Południem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś rano (wtorek, 16.06.2020r. – przyp red.) Korea Północna wysadziła w powietrze zabudowania biura łącznikowego z Południem. Znajdowało się ono w przygranicznym mieście Kaesong w Korei Północnej.

Biuro łącznikowe otwarte zostało w roku 2018, aby pomóc obu państwom koreańskim we wzajemnej komunikacji. Od stycznia tego roku biuro pozostawało jednak puste. Miało to związek z obostrzeniami, dotyczącymi pandemii koronawirusa.

Południowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia potwierdziło, że o godzinie 14.49 lokalnego czasu doszło do eksplozji w biurze łącznikowym. Ponadto, BBC odnotowało, że do wybuchu doszło zaledwie kilka godzin po ponowieniu przez Północ gróźb działań zbrojnych przeciwko Południu.

Gwałtowne zniszczenie biura łącznikowego w Kaesong w Korei Północnej jest symbolicznym ciosem dla pojednania i współpracy między oboma państwami – powiedział Leif-Eric Easley, profesor Uniwersytetu Ehwa w Seulu. Oba państwa koreańskie nadal pozostają w stanie wojny. W roku 1953 (w powszechnej świadomości data zakończenia wojny koreańskiej – przyp. red.) doszło tylko do zawieszenia broni.

Źródło: DoRzeczy.pl/BBC

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY