Amerykański gigant w opałach. KE wszczyna postępowanie antymonopolowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amerykański gigant z branży telekomunikacyjnej stoi pod bacznym okiem unijnych dygnitarzy. Komisja Europejska wszczyna przeciwko Apple postępowanie antymonopolowe. Jeśli w dochodzeniu wyjdą łamania przepisów UE znany potentat telekomunikacyjny może otrzymać surowe kary.

Komisja Europejska poinformowała, że wszczęła dwa postępowania antymonopolowe przeciwko Apple. Amerykański gigant znajduje się w niemałych opałach, gdyż jeśli unijni urzędnicy wykryją nieprawidłowości przy sprzedaży swoich produktów na terenie UE łamiąc przy tym jej przepisy otrzyma surową karę.

Sprawa dotyczy zakresu działania dystrybucji za pomocą App Store. Sprawdzone zostanie, czy Apple nie naruszało unijnych przepisów podczas sprzedaży swoich usług. Dotyczy to głównie korzystania z zastrzeżonego przez amerykańskiego giganta systemu zakupów oraz ograniczania informacji na temat dostępnych na rynku tańszych odpowiedników wobec aplikacji przeznaczonych na iPhone czy iPad.

Zobacz także: Korea Północna wysadziła biuro łącznikowe z Południem

Warto zaznaczyć, że skargę na szemraną działalność App Store złożyła szwedzka firma do elektronicznej dystrybucji muzyki Spotify odpowiadająca za sprzedaż e-booków i audiobooków.

Apple Pay monopolistą płatniczym?

Drugie postępowanie dotyczy natomiast działalności Apple Pay. KE sprawdzi czy ten wykonawca również nie łamie czasem regulacji unijnych. Pod lupę brane są sposoby integracji Apple Pay (mobilna płatność na iPhone i iPad) z aplikacjami handlowymi i stronami internetowymi na iPhone’ach i iPadach oraz ograniczeniami Apple’a w zakresie dostępu do funkcji komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) na iPhone’ach w celu płatności w sklepach.

buisenssinsider.com.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY