Paweł Kukiz zaapelował do ministra kultury o „odmrożenie branży artystycznej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz chce powołania nowej komisji śledczej ws. podsłuchów w latach 2007-2021.

Paweł Kukiz zaapelował do ministra kultury o odmrożenie branży artystycznej oraz ustalenie jasnych zasad co do organizacji koncertów jak sam powiedział „Krezusi dadzą sobie radę. Chodzi o muzyków, którzy zarabiają od maja do września.

“Podczas gdy dochodzi do odmrażania gospodarki, luzuje się zasady przebywania w miejscach publicznych, a na wiecach politycznych często nie zwraca się w ogóle uwagi na restrykcje, branża artystyczna jest w zawieszeniu”-powiedział Paweł Kukiz

Paweł Kukiz oraz poseł Paweł Szramka złożyli interpelację do ministra kultury Piotra Glińskiego.  Zaapelowali o „odwieszenie” koncertów, ale również jasne informacji dotyczących zasad na jakich mogły by funkcjonować w przyszłości festiwale muzyczne.

Co dalej z festiwalami?

Organizatorzy kilkunastu festiwali już w maju napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym proszą o pomoc i wsparcie. o organizowanie dużych imprez masowych jakimi są festiwale muzyczne jest zabronione. Ich organizatorzy i twórcy obawiają się, że bez wsparcia ze strony rządu nie będzie możliwe ich przywrócenie.

W liście do premiera organizatorzy prosili o pomoc ze strony ministerstwa kultury, ale także o wsparci z ministerstwa finansów oraz rozwoju. Twierdząc, że organizowane imprezy to także miejsca pracy dla wielu osób.

Pod listem podpisali twórcy mi Conrad Festival, Miłosz Festival, Rawa Blues Festival Katowice, Festiwal Szkół Teatralnych, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Góry Literatury, Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Festiwal debiutów filmowych “Młodzi i Film”. 

Źródło: RMF24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY