Konfederacja czwartą siłą w parlamencie! Ideowa prawica wyprzedziła PSL

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Politycy Konfederacji na korytarzu Sejmowym

/ Fot. Facebook

Kampania prezydencka trwa w najlepsze. Niewielu skupia się teraz na sondażowych wynikach poparcia dla poszczególnych ugrupowań politycznych. Trudno się dziwić, gdyż już za niecały miesiąc( a może wcześniej) poznamy nazwisko przyszłego prezydenta. Jednak badania opinii publicznej w kontekście przyszłych wyborów parlamentarnych unaoczniają kilka ciekawych tendencji.

Sondaż Pollster dla” Super Express” wykazuje pewne zmiany, które dokonałby się gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie czerwca.

Konfederacja przez PSl, a PIS oscyluje wokół 40%

Prawo i Sprawiedliwość nieco umocniło się na pozycji sondażowego lidera względem poprzednich badań. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego chęć głosu zadeklarowało 42, 22 procenta ankietowanych. Koalicja Obywatelska wróciła natomiast do swojego wyborczego poparcia. Formacja uzyskała 26,51%. Lewica z wynikiem 11,37 procenta zajęła trzecią lokatę.

Bardzo dobry wynik zanotowała Konfederacja. Ugrupowanie ideowej prawicy uzyskało 9,70%. Za nim uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe, które może liczyć na 8,85% głosów respondentów.

Co uwidacznia sondaż?

Prawo i Sprawiedliwość po chwilowym regresie wraca na swój stały poziom poparcia. Dzieje się tak, gdyż ostatnimi czasy Zjednoczona Prawica mocniej akcentuje swój sprzeciw wobec indoktrynacji LGBT. Część konserwatywnych wyborców mocno to doceniła. Podobnym poparciem cieszyć się może ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda.

Koalicja Obywatelska ustabilizowała się w przedziale od 25% do 30 procent poparcia. Efekt świeżości Rafała Trzaskowskiego nadał tej formacji nowy impuls. Poparcie dla włodarza Warszawy jest nawet nieco wyższe. Uwidacznia to, iż uszczknął on trochę z lewicowego elektoratu.

Lewica odnotowuje sondażowy spadek. Trudno się dziwić skoro kampania ich kandydata jest oględnie rzecz ujmując prowadzona w sposób fatalny. Robert Biedroń nie uzyskuje nawet połowy tego na co może liczyć formacja, z której ramienia ubiega się o prezydencki mandat. To kolejna po Magdalenie Ogórek wielka porażka tego środowiska.

Konfederacja natomiast notuje sondażowe wzmożenie. Udało jej się wyprzedzić PSl, z którym przegrała w parlamentarnych wyborach. Jest to efekt ciężkiej i merytorycznej pracy działaczy tego ugrupowania. Ideowa prawica właściwie jako jedyna siła polityczna ciągle zwyżkuje. Pomaga też Krzysztof Bosak, którego poparcie oscyluje w granicach 8%, a kampania jest dynamiczna, pełna pomysłu i werwy.

Traci Polskie Stronnictwo Ludowe. Kampania Władysława Kosiniaka Kamysza jest niezwykle mało wyrazista. Kandydat rzadko pokazuje się w mediach, a jego kampanijne przesłania nie znajdują medialnego rozgłosu. Prawdopodobnie jego końcowy wynik będzie mniej więcej podobny do tego, na jaki może liczyć formacja, której przewodzi.

Wprost

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY