Chińczycy: Po podaniu naszej szczepionki pojawiają się przeciwciała

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Chińska firma Sinovac Biotech Ltd., która pracuje nad szczepionką przeciwko COVID-19 poinformowała, że testy kliniczne wykazały, iż przygotowana przez firmę szczepionka doprowadza do pojawienia się przeciwciał, które mają chronić przed koronawirusem SARS-CoV-2.

Szczepionka przygotowana przez Sinovac Biotech Ltd. znajduje się w fazie przyspieszonych testów klinicznych, w ramach których podano ją ponad 700 ochotnikom.

“Wyniki II etapu testów klinicznych wskazują, że szczepionka indukuje pojawienie się (…) przeciwciał 14 dni od szczepienia” – podaje firma w komunikacie.

Na razie nie wiadomo czy samo pojawienie się przeciwciał na pewno chroni przed zakażeniem koronawirusem, ale twórcy szczepionki wyrażają nadzieję, że tak właśnie jest.

Przeciwciała – jak informuje firma – pojawiły się u ponad 90 proc. z 600 ochotników biorących udział w II etapie testów klinicznych.

“Sinovac współpracuje z brazylijskim Instituto Butantan w celu przygotowania III fazy testów klinicznych” – głosi komunikat chińskiej firmy. III etap testów klinicznych to finalny etap testów, który ma potwierdzić czy szczepionka działa.

Źródło: rp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY