Budka w RMF: Podpisy zbieraliśmy w bardzo mocnym reżimie sanitarnym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Borys Budka

“Stosujemy się do wytycznych ministra zdrowia. Myślę, że należy stosować się do wskazań ekspertów.” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Pytany o bezpieczeństwo kampanii Rafała Trzaskowskiego, lider PO przekonywał: “Podpisy były zbierane w bardzo mocnym reżimie sanitarnym, było tak, że wiele osób same zbierało te podpisy”. 

“Zwracam uwagę, że pierwotny plan, który przedstawiłem, który był propozycją zgodnego z konstytucją rozwiązania kwestii wyborów, został przez PiS odrzucony i całkowitą odpowiedzialność za przeprowadzenie wyborów ponosi ten rząd” – stwierdził Budka.

“W programie mamy wpisane związki partnerskie. W tej chwili zajmujemy się kampanią Rafała Trzaskowskiego. Zajmujemy się tym, co teraz jest najważniejsze” – przypomniał polityk.

“Ważny jest dla nas każdy człowiek, ważne są sprawy zwykłych ludzi. Nie będziemy wpisywać się w plan PiS-u, który próbuje skłócić Polaków, który próbuje narzucić bardzo złą narrację zmierzającą do tego, żeby tematami zastępczymi posługiwać się w tej kampanii wyborczej. (…) Mamy w programie związki partnerskie, można to zrobić wówczas, kiedy będzie większość parlamentarna” – zadeklarował Budka.

Źródło: interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY