ONZ: przerażające odkrycie w Libii. Znaleziono osiem masowych grobów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ONZ

ONZ wydało informację o makabrycznym odkryciu, jakie miało miejsce w Libii, w okolicach miasta Tarhuna. Funkcjonariusze odkryli tam 8 masowych grobów. Podejrzewa się, że mordów dokonała milicja Kaniyat, która sprawowała kontrolę nad miastem.

W zeszłym tygodniu rząd Libii uznany przez ONZ ogłosił kontrolę nad miastem Tarhuna leżące na południowy wschód od Trypolisu. Wcześniej miasto okupowała samozwańcza armia Libii (LNA), która wyraża lojalność wobec Chalifa Haftara. Pod jego kontrolą znaduje się część kraju, a ponadto libijski wojskowy od roku podejmuje wysiłki w celu przejęcia Trypolisu – stolicy Libii. W Trypolisie znajduje się obecnie rząd wspierany przez Turcję i Włochy.

“dziesiątki osób pochowano żywcem”

Podejrzewa się, że odpowiedzialna za masowe groby jest milicja Kaniyat, która kontrolowała w zeszłym roku miasto Tarhuna, oraz podejmuje wspólne działania z Haftarem. Kaniyat słynie także z okrucieństw i licznych morderstw.

Na temat znaleziska wypowiedział się w czwartek minister spraw wewnętrznych, Fathi Basghagha. Stwierdził, że odkryto oraz udokumentowano wiele tragicznych zbrodni, które popełniła milicja kontrolująca wcześniej Tarhunę. “- Znaleźliśmy zbiornik, w którym spłonęli wszyscy przetrzymywani. Znaleźliśmy także kilka masowych grobów, zgodnie z naszymi wstępnymi doniesieniami dziesiątki osób pochowano żywcem.”- powiedział Basghagha.

Ministerstwo Sprawiedliwości wydało informację, że powstał specjalny komitet, który zbada okoliczności śmierci ofiar oraz ustali ich tożsamość.

ŹRÓDŁO: O2.PL

Zobacz także: W niedzielę ważne obchody w Auschwitz. Muzeum ustawia komory dezynfekujące dla uczestników. „Myślałem, że to żart”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY