USA: Joe Biden zwycięzcą w prawyborach w Georgii i Wirginii Zachodniej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
USA, Biden

We wtorek w USA odbyły się prawybory Demokratów w Georgii i Wirginii Zachodniej, w których zwyciężył były wiceprezydent USA, Joe Biden. Dzięki temu umocnił on swoją pozycję przed wyborami prezydenckimi, które mają odbyć się w tym roku.

Chociaż prawybory miały odbyć się 24 marca, ze względu na epidemię koronawirusa przeniesiono je na czerwiec. Głosowanie wiązało się z kilkugodzinnym oczekiwaniem wyborców w kolejkach i pojawiły się pytania, czy Georgia sprosta wyborom prezydenckim w listopadzie tego roku.

Z walki o nominację wycofał się Bernie Sanders

W kwietniu tego roku z walki o nominację Partii Demokratycznej na jej kandydata w wyborach wycofał się senator Bernie Sanders. Ponieważ Sanders był współzawodnikiem Bidena w nominacji, po jego rezygnacji Biden otrzymał status niekwestionowanego lidera. Dopiero jednak w piątek przekroczył wymóg 1991 delegatów, który uniemożliwiał mu drogę do otrzymania nominacji.

Obecnie Joe Biden jest jedynym kandydatem do nominacji z ramienia Demokratów i prawdopodobnie otrzyma ją w sierpniu. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych będą miały miejsce 3 listopada.

W Georgii tradycyjnie oddawano swój głos na kandydatów republikańskich, lecz ostatnie sondaże są nadzieją Demokratów na zwycięstwo w tym stanie.

ŹRÓDŁO: RMF24.PL

Zobacz także: Skandal! Komisja Europejska atakuje polskie prorodzinne samorządy. Ordo Iuris: Zarzuty oparte na spekulacji

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY