Skandal! Prezydent Oświęcimia zakazuje marszu w rocznicę pierwszego transportu Polaków do Auschwitz [+VIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

14 czerwca obchodzimy okrągłą 80. rocznicę pierwszego transportu Polaków do obozu Auschwitz. Roty Niepodległości organizują społeczne obchody. Prezydent Oświęcimia dziś zakazał organizacji wydarzenia. Roty szykują odwołanie.

Prezydent Miasta Oświęcim wydał dzisiaj zakaz organizacji zgromadzenia publicznego, które planowane jest 14 czerwca.  Zgłosił je 7 czerwca Mariusz Piotrowski z Rot Niepodległości. Obok celu, którym jest upamiętnienie 80. rocznicy pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, wskazał także trasę przemarszu ulicami: Dworcową i Obozową. Podał, że przewidziana liczba uczestników wyniesie około 150 osób. Poinformował również, że nie przewiduje się zagrożeń,  a w przemarszu ze strony organizatora weźmie udział około 15 osób w służbie porządkowej. W trakcie trwania zgromadzenia będzie używane nagłośnienie i banery informacyjne.

Absolutny skandal

O zakazie poinformował prezes Rot Niepodległości na Twitterze: Właśnie dostałem inf, że prezydent Oświęcimia zakazał przemarszu w 80. rocznicę pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, który jako Roty planujemy w tę niedzielę. Absolutny skandal! Czy to polityczny nakaz, aby nie mówić prawdy, że ten obóz powstał dla Polaków?

Podstawą do wydania zakazu zgromadzenia są przesłanki o charakterze formalnym, związane z zakończeniem zgromadzenia w miejscu, które znajduje się na terenie strefy ochronnej Pomnika Zagłady oraz brak wskazania dokładnej liczby uczestników, co miałoby stać w sprzeczności z rozporządzeniem Rady Ministrów odnośnie organizacji zgromadzeń w czasie epidemii. Jednak argumenty są bezpodstawne, ponieważ organizatorzy zgłosili przemarsz właśnie na 150 osób.

Roty Niepodległości mają możliwość odwołania się od decyzji Prezydenta Miasta do Sądu Okręgowego w Krakowie co już zapowiedział Robert Bąkiewicz, który nagrał w tej sprawie specjalne wideo, które znajduje się poniżej.

OSWIECIMONLINE.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY