REKLAMA

Poruszający apel prezesa PBA. Patrick Lynch wspiera kolegów z Policji

REKLAMA

Prezes Patrolmen’s Benevolent Association z Nowego Jorku zaapelował, aby policjanci nigdy nie wstydzili się ze swojej pracy. Podczas konferencji prasowej, na której uczestniczyli policjanci stowarzyszeni w lokalnym związku zawodowym padły słowa potępiające morderstwo z Minneapolis. Patrick Lynch potępił również zamieszki oraz ataki na swoich kolegów z pracy.

Na wyspie Randalla w Nowym Jorku szef tamtejszego związku zawodowego policjantów wraz z setką swoich kolegów z pracy zorganizował konferencję prasową. W trakcie swojego oświadczenia potępił zabójstwo Georga Floyda z Minneapolis – „Żadna kobieta czy mężczyzna z naszywką na ramieniu i tarczą na piersi nie poprze i nie obroni morderstwa niewinnej osoby” – powiedział Patrick Lynch z PBA.

Zobacz także: Biała szef policji w Portland podaje się do dymisji. Robi to aby zastąpił ją czarnoskóry

Udział w zapowiedzianej konferencji wzięli nie tylko członkowie PBA ale również wszyscy prezesi lokalnych związków zawodowych policji w tym kapitanowie, porucznicy i sierżanci oraz detektywi, a także Zarząd Portu oraz MTA. Przybyli także przedstawiciele związków policyjnych z hrabstwa Nassau, Suffolk i Wetchester oraz przedstawiciele stanowych departamentów.

Zebrani zaprotestowali również przeciwko aktom przemocy dokonywanym na funkcjonariuszach policji, którzy tłumili zamieszki oraz rozboje w ostatnich dniach – „Wierzymy w ich prawa, ale teraz prowadziliśmy akcje przeciwko ludziom podburzającym do aktów przemocy, wybijających kamieniami okna oraz którzy zranili ponad 300 policjantów na służbie” – podkreślał Lynch.

Skrytykował również ustawodawców z Albany, którzy pozwolili na wypuszczanie za kaucje przestępców z aresztu. Podkreślił, że ponownie prawo nie jest konsultowane z funkcjonariuszami policji. Urzędnicy z Albany jego zdaniem podważają zapis prawa stanowego 50a – chroniącego personalia policjantów.

Wystosował również gorący apel do zgromadzonych funkcjonariuszy – „Nigdy nie przepraszajcie za to, że jesteście oficerami policji, ponieważ chronicie prawo i porządek, a także nasze rodziny” – zebrani na miejscu policjanci w podziękowaniu skierowali gromkie brawa.

nypost.com

REKLAMA

Komentarze