Najnowsza książka Ziemkiewicza zakazana na Allegro. Nie mają jednak problemu ze sprzedażą “Mein Kampf” Hitlera!

Dodano   0  
  Loading
Ziemkiewicz

/ Źródło: Youtube.pl

Grupa sprzedażowa Allegro poinformowała na Twitterze, że zdecydowała się zablokować sprzedaż nowej książki Rafała Ziemkiewicza pt: ” Cham niezbuntowany”. Powołuje się na zgłoszenie ze strony Stowarzyszenia “Nigdy więcej”, które zarzuca autorowi antysemityzm.

O wycofaniu książki Ziemkiewicza poinformowali sprzedawcy z Allegro, którzy zawierali w swojej ofercie jej sprzedaż. Grupa Allegro wyjaśniła, że prowadzi współpracę ze Stowarzyszeniem ” Nigdy Więcej” w programie “Współpraca Ochrony Praw”. W związku z tym wszelkie oferty łamiące regulamin Allegro podlegają usunięciu.

“Mit Holokaustu”

Stowarzyszenie “Nigdy Więcej” argumentuje swoje stanowisko jednym z fragmentów z książki Ziemkiewicza. Jak pisał Ziemkiewicz:” Syjonizm pod wpływem Holokaustu, a raczej mitu Holokaustu, który sam zbudował, nabrał szczególnego okrucieństwa. Shoah dowiódł, twierdzą dziś jego prominentni przedstawiciele, że Żydzi muszą być bezwzględni.” Stowarzyszenie zwraca uwagę, że użycie formuły : “mit Holokaustu” nosi znamiona kłamstwa oświęcimskiego. Powołuje się przy tym na Ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej, wg której negowanie prawdy o zbrodniach nazistowskich (zagłady narodu żydowskiego) jest przestępstwem.

Stowarzyszenie stwierdza także, że używa on określenia “syjoniści”, które jest rodzajem “inwektywy skierowanej przeciwko Żydom w ogóle, bez jakiegokolwiek związku z rzeczywistym znaczeniem tego słowa.”

Rafał Ziemkiewicz odniósł się do sytuacji na Twitterze, zapowiadając jednocześnie pozwy. “Allegro blokuje sprzedaż mojej książki, powołując się jako na autorytet bandę świrów? Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą.” – napisał oburzony. Dodał także:” Sądy są niestety w rozsypce, ale tak, muszą to odczuć. Usunęli, bo jakieś lewicowe świry, które nie czytały, zniesławiły autora, powołując się na innych świrów, którzy też jej nie czytali…” Ziemkiewicz wymienił, że skieruje pozwy przeciwko Allegro, “Nigdy więcej” oraz Otwartej Rzeczpospolitej, która jako pierwsza oskarżyła Ziemkiewicza o antysemityzm.

Wielu internautów broni Ziemkiewicza argumentując, że ma prawo głosić własne poglądy. Wskazuje się także na fakt, że na stronie Allegro paradoksalnie można zakupić książkę Adolfa Hitlera ” Mein Kampf”.

W obronie Ziemkiewicza stanął także Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji. “Sytuacja z cenzurą Allegro i książką Rafała Ziemkiewicza pokazuje, że ryzyko ograniczania naszych wolności przez lewicę to nie jest teoria, ale już praktyka. Przez 5 lat prezydent nie odniósł się do tych problemów ani słowem.” – napisał.

ŹRÓDŁO: WPROST.PL

Zobacz także: Rząd otworzy granice. Wstępnie tylko do wybranych państw

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY