Kibice w Wielkiej Brytanii bronią pomników przed Black Lives Matter [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Od kilku dni w Londynie trwają masowe próby niszczenia i obalania pomników zasłużonych dla Brytyjczyków ludzi. Sprawcą aktów wandalizmu jest organizacja Black Lives Matter, wspierana przez żydowsko-węgierskiego spekulanta finansowego George’a Sorosa.

Działacze Black Lives Matter w Wielkiej Brytanii sporządzili listę 60 „rasistowskich posągów”, które chcą usunąć z powodu „świętowania niewolnictwa”. Sprawą zajęła się The Democratic Football Lads Alliance, organizacja założona przez kibiców w 2017 r. – po atakach w Manchesterze, powołana w celu przeciwdziałania terroryzmowi. Członkowie bronili monumentów Winstona Churchilla i Cenotaph – brytyjskim grobie nieznanego żołnierza w Londynie.

Jednak obroną pomników nie zajmuje się tylko ww. organizacja. Zapobieganiem aktom wandalizmu zajęły się także spontaniczne grupy kibiców w całej Anglii. Grupa fanów Millwall spędziła wczoraj większość dnia pilnując posągu Churchilla na Parliament Square. Inni fani z Cardiff i Blackpool również przybyli do Londynu i powiedzieli, że są gotowi użyć siły, aby przeciwstawić się chuliganom. Ponadto, dodatkową pomoc zadeklarowały stowarzyszenia kibiców Chelsea, Tottenhamu, West Hamu, Charlton, Arsenalu, Queens Park Rangers, Portsmouth, Evertonu, Stoke, Colchester, Southend, Bristolu, Coventry, Plymouth, Exeter, Swindon, Newcastle i Sunderlandu.

Więcej można zobaczyć tutaj:

https://twitter.com/Piekne90/status/1270342497953349635
https://twitter.com/basedpoland/status/1270706514211241986?s=21

źródło: Twitter/thesun.co.uk

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY