REKLAMA

Biała szef policji w Portland podaje się do dymisji. Robi to aby zastąpił ją czarnoskóry

REKLAMA

Jami Resch rezygnuje z funkcji szefa policji w Portland, w stanie Oregon. Resch poprosiła Chucka Lovella, czarnoskórego porucznika o przejęcie jej posady. Ma to bezpośredni związek z niedawną śmiercią George’a Floyda.

Po protestach, jakie rozpoczęły się w USA po śmierci George’a Floyda, szefowa policji w Portland zrezygnowała ze swojego stanowiska. Jami Resch, po niecałych sześciu miesiącach pracy podała się do dymisji i oznajmiła, że prosi o zajęcie jej posady czarnoskórego porucznika Chucka Lovella. Jej rezygnacja jest drugim poważnym wstrząsem dla tego posterunku. Pierwszym było nagłe odejście w grudniu szefowej Danielle Outlaw – Afroamerykanki, która w zamian objęła stanowisko komisarza policji w Filadelfii.

Według Resch, zmiana w kierownictwie jest konieczna. W tweecie poniżej napisała, że: „Chuck Lovell był oddany służbie przez całe swoje życie i że ufa mu w stu procentach.”

„Kiedy twój szef przychodzi do ciebie i mówi, że twoja społeczność cię potrzebuje, musisz wziąć na siebie tę odpowiedzialność. Poczułem, że mogę być początkiem uzdrowienia naszej wspólnoty, moim obowiązkiem było przyjąć tę robotę” – powiedział Lovell. Dodał także, że całkowicie zaskoczyła go prośba Resch.

Nowy szef policji Portland stwierdził, że bardzo zaniepokoiło go nagranie wideo z ostatnich chwil spędzonych przez George’a Floyda w areszcie policyjnym w Minneapolis i uderzył go brak współczucia ze strony zaangażowanych w to policjantów.

„Walka nie jest pomiędzy nami. Walka jest przeciwko koncepcji rasizmu – przeciwko ludziom, instytucjom, agencjom, które mogą ukrywać to uczucie w swoim sercu – powiedział Lovell. To prawdziwy wróg. Z tym wszyscy powinniśmy walczyć. Mamy wiele do zrobienia i zajmiemy się tym.”

46-leni porucznik Chuck Lovell służy w policji od 2002 roku. Przyjmując stanowisko szefa policji w Portland, został czwartym w historii czarnoskórym komendantem w Portland w USA.

źródło: oregonlive.com

REKLAMA

Komentarze