Marsz w 80-tą rocznicę pierwszego transportu Polaków do Auschwitz. Roty Niepodległości zapraszają!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Roty Niepodległości zapraszają na Biało-Czerwony Marsz w 80-tą rocznicę pierwszego transportu więźniów do Auschwitz. Odbędzie się on 14 czerwca – w rocznicę dnia, kiedy to 728 młodych Polaków przekroczyło obozową bramę.

14 czerwca 1940 roku z Tarnowa ruszył pierwszy transport więźniów do Auschwitz. Tego właśnie dnia obóz przyjął 728 młodych Polaków, którzy stawili opór niemieckiemu okupantowi. Należy nadmienić, że głównym zadaniem zbudowanego przez Niemców obozu w Oświęcimiu była eksterminacja obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzisiaj, pomimo tego, że historia obozu Auschwitz jest powszechnie znana, następuje jej bezlitosna rewizja. Polaków niejednokrotnie obarcza się winą za czyny Niemców, a państwo polskie nie broni się przed płynącymi z całego świata oskarżeniami w stronę narodu polskiego, jakoby Polacy byli współsprawcami holokaustu.

Obecnie, rok po śmierci ostatniego więźnia pierwszego transportu do Oświęcimia, pana Kazimierza Albina, muzeum obozowe KL Auschwitz pozostaje zamknięte, a władze Rzeczypospolitej Polskiej wykazują bierność w walce z szalejącą na świecie, antypolską propagandą.

Roty Niepodległości zapraszają zatem na Biało-Czerwony Marsz Pamięci, który odbędzie się 14 czerwca 2020 roku. Przynieśmy ze sobą Flagi narodowe. Jeśli zwykli Polacy nie będą kultywować historii, nikt inny nie będzie o tym pamiętał! NIEMCY ZBUDOWALI KL AUSCHWITZ, BY EKSTERMINOWAĆ POLAKÓW!!!!

Poniżej podajemy plan obchodów dnia pamięci:

Zbieramy się o godzinie 14:00 na ul. Dworcowej 1 w Oświęcimiu!


1. 14.00 – dworzec PKP Oświęcim: odsłonięcie przez kolejarzy tablicy poświęconej kolejarzom działającym w konspiracji i niosącym pomoc więźniom Oświęcimia.
2. Przemówienia.
3. Biało-czerwony marsz pamięci – przemarsz (ok. 2 km) pod główną bramę obozu koncentracyjnego KL Auschwitz.
4. Przemówienia (m. in. Robert Bąkiewicz, prezes Rot Niepodległości).
5. 15.00 – 17.00 będzie możliwe indywidualne wejście na teren Miejsca Pamięci i złożenie wieńców oraz zniczy pod Ścianą Śmierci na dziedzińcu Bloku 11.

Na teren Muzeum będą mogły wchodzić w odstępach czasowych maksymalnie dwie osoby przy zachowaniu obowiązujących rygorów sanitarnych. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie na adres: [email protected] w celu ustalenia dokładnej godziny wejścia.

Więcej informacji znajdą Państwo TU.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY