Sikorski: ,,Giertych byłby bardzo dobrym prokuratorem generalnym”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem programu ,,Onet Rano” był Radosław Sikorski, europarlamentarzysta i były minister spraw zagranicznych. W rozmowie stwierdził, że Roman Giertych byłby dobrym prokuratorem generalnym. Jego zadaniem miałoby być ,,rozliczenie rządów PiS”.

Sikorski wypowiedział się na temat swoich przewidywań co do przyszłości w polskiej polityce.

,,Po następnych wyborach parlamentarnych sądzę, że będziemy u władzy na czele rządu koalicyjnego i wreszcie będziemy sprzątać po PiS-ie ten bałagan, i w konstytucji, i instytucjach.”

Kim jest kandydat byłego ministra spraw zagranicznych na prokuratora generalnego? Większości czytelników, Roman Giertych jest pewnie dobrze znany. Od 2001 do 2007 roku był posłem. W latach 2006-2007 pełnił urząd ministra ds. edukacji narodowej oraz wicepremiera w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

Po zakończeniu mandatu poselskiego, Giertych wrócił do praktyki adwokackiej, ale nie zerwał swoich związków z polityką. Jako prawnik reprezentował m.in. ludzi związanych z PO- Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Pojawiał się także na manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji.

Źródło: PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY