Rozbili mu głowę butelką, a potem dźgali go nożem. Rasistowski atak na białym Irlandczyku! [VIDEO 18+]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Irlandii doszło do brutalnego ataku nożem na młodego Irlandczyka. Napastnikiem był czarnoskóry nastolatek.

Media głównego nurtu milczały na temat historii, kiedy materiał filmowy wyszedł na jaw, a różne organizacje pozarządowe wyciągnęły rękę, aby przedstawić atak na Adama Noonana jako coś innego niż rasistowski, a nawet zażądały, aby ludzie przestali udostępniać wideo z ataku, ponieważ jest wyrażeniem braku szacunku do ofiary i jego rodziny.

Wszystko miało się rozpocząć w sobotę, 6 czerwca 2020 r., Kiedy Adam Noonan, spacerując ze swoją dziewczyną po Carrigalino około wpół do dziesiątej wieczorem, natknął się na grupę czarnoskórych młodych mężczyzn, którzy według Irish Times chcieli „pieniędzy na autobus” ”.

Noonan odmówił. Sprawa szybko wymknęła się spod kontroli. 17-letni Stephen Yamslaw najpierw rozbił głowę Noonana butelką, a następnie zaatakował go nożem.

Podczas gdy Yamslaw niestrudzenie dźgał na wpół martwego Noonana, a dziewczyna próbowała ochronić umierającego swoim ciałem, przyjaciel Yamslaw Maxwell Idouzee sfilmował to wszystko, wciąż się śmiejąc.

Gdy wszystko wymknęło się spod kontroli

„To szaleństwo” – słychać głos Idouzee komentujący to, co się dzieje. Inni krzyczą „on nie żyje! On jest martwy! Przestań! ” Wszystko to nie miało wpływu na Yamslawa. Zamiast się poddać, dźgnął Noonana jeszcze kilka razy w plecy i pod żebra.

Noonan został później zabrany do szpitala, gdzie musiał przejść operację. Chociaż podobno otrzymał poważne rany. Zostały one opisane w szpitalu jako „nie zagrażające życiu”. Jego stan powinien być stabilny w niedzielę.

Policja znalazła Yamslaw z telefonem Noonana wkrótce po incydencie. Został aresztowany na miejscu. Policja poprosiła jednak wszystkich naocznych świadków brutalnej zbrodni z nienawiści o zgłoszenie. Szybko okazało się, że Yamslaw był nie tylko potencjalnym zabójcą, ale także sprzedawcą narkotyków.

Obojętność ze strony mediów

Ale fakt, że media głównego nurtu ignorują tę wiadomość, mówi wystarczająco dużo. Co więcej, powiązania między różnymi organizacjami pozarządowymi w Irlandii, gigantami internetowymi i mediami są tak silne, że trwa aktywna kampania, aby jak najszybciej zapomnieć o brutalnym ataku na Noonan.

Film jest usuwany na Youtube i innych sieciach społecznościowych. Na Reddit post o ataku na Noonan został niedawno zablokowany, zdecydowana większość komentarzy została usunięta, teraz uważana za zakazany temat.

Co więcej, martwiący się o Noonana otworzyli dla niego stronę internetową, na której ludzie mogliby przekazać darowiznę, Gofundme wkrótce usunął tę stronę.

https://twitter.com/CoileainCuan/status/1269413938648752130

Źródło: nova24tv.si, twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY