Polska zdecydowanym liderem w UE pod względem nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem spośród państw UE stwierdzono w niedzielę w Polsce – wynika z danych portalu worldometers.info. Na niechlubnym podium znalazły się jeszcze Francja oraz Portugalia.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że tego dnia przybyło 576 zakażonych COVID-19 osób w naszym kraju. To najwięcej nowych przypadków zakażeń w od początku pandemii. W niedzielę wykryto łącznie 575 przypadków zakażeń, tak więc tylko o jeden mniej niż w sobotę.

Oznacza to, że w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej, Polska znalazła się w niedzielę na pierwszym miejscu pod względem nowych przypadków. Drugie miejsce zajęła Francja, trzecie – Portugalia.

Tego dnia jednak wyjątkowo niewiele było zachorowań w Szwecji – zaledwie 81. W sobotę ta liczba wynosiła jednak aż 752 osoby. Podobnie wysoką liczbę przypadków zakażenia koronawirusem odnotowywano też w poprzednich dniach.

Nowe przypadki zakażeń w niedzielę, 7 czerwca:

źródło: onet

Dużo większa liczba zakażeń została tego dnia odnotowana w krajach europejskich znajdujących się poza Unią Europejską. Najwięcej przypadków w całej Europie odnotowano w Rosji (8 tys. 984). Na kolejnych miejscach znajdowała się Wielka Brytania (1 tys. 326), a tuż za nią była Białoruś (879 nowych przypadków). Czwarte miejsce w całej Europie zajęła właśnie Polska. Za naszym krajem znalazła się Ukraina (485 przypadków), następnie Francja.

Według ostatnich danych portalu worldometers.info, na całym świecie koronawirusem zakaziło się już ponad 7,1 mln osób. Zmarło ponad 400 tys z nich.

źródło: onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY