Koronawirus: Grecja odczuwa pierwsze skutki otwarcia się na turystów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grecja

Chociaż większość krajów otwiera się ponownie na przyjazd turystów, okazało się, że taka decyzja oznacza ryzyko powrotu epidemii. Przekonała się o tym w ostatnim czasie Grecja.

W poniedziałek do Aten przyleciał samolot linii Qatar Airlines z Dohy w Katarze. Okazało się jednak, że u dwunastu z pasażerów wykryto zakażenie koronawirusem. Z tego względu wszystkich 91 pasażerów samolotu skierowano na przymusową kwarantannę, którą mają odbyć w hotelach. Osoby zakażone natomiast pozostaną w 14-dniowej izolacji. Nie wiadomo, jaki los czeka pasażerów, u których nasilą się objawy choroby.

Grecka gospodarka jest uzależniona od turystyki

Osoby z wynikiem negatywnym testu pozostaną w kwarantannie przez tydzień, po czym ponownie zostaną zbadane na obecność COVID 19. Kiedy test potwierdzi brak obecności wirusa, osoby te zostaną zwolnione z izolacji.

Na pokładzie samolotu znajdowały się osoby różnych narodowości. Spośród osób zarażonych 9 osób pochodziło z Pakistanu, jedna z Japonii i dwie z Grecji, mieszkające na stałe w Australii.

Od połowy kwietnia liczba zakażonych koronawirusem w Grecji utrzymuje się na niskim poziomie. Chociaż ruch turystyczny wiąże się z ryzykiem nawrotu epidemii, Grecy planują otworzyć się w pełni na turystów 15 czerwca. Decyzja ta wiąże się między innymi z faktem, że gospodarka Grecji cechuje się silną zależnością od turystyki. „-Wiedzieliśmy, że takie rzeczy będą miały miejsce. Najbezpieczniej byłoby w ogóle nie otwierać się na turystów. Jednak to oznaczałoby ogromne szkody ekonomiczne.” – wypowiedział się dla greckiej telewizji ANT1 Nikolaos Sipsas, rządowy doradca ds. chorób zakaźnych.

ŹRÓDŁO: O2.PL

Zobacz także: Hołownia krytycznie o wotum zaufania: ’’Odcinek wenezuelskiej telenoweli o dwóch mocnych politykach”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY