Fabryka samochodów w Tychach nadal nie pracuje! Termin wznowienia produkcji jest przesuwany

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Fabryka samochodów w Tychach Fiat Chryysker Automobiles zatrudniająca około 2,2 tys. osób przedłuża przerwę w produkcji o kolejny tydzień. Jak na razie przerwa w produkcji planowana jest do 14 czerwca.

Fabryka zawiesiła produkcję już 15 marca. Z wcześniejszych informacji wynikało ze fabryka samochodów w Tychach będzie czynna od 1 czerwca. Okazało się jednak, że pomimo uzgodnień ze związkami zawodowymi przestój zostanie przedłużony o kolejne dni.

W zakładach trwa przygotowanie do uruchomiania produkcji. Zainstalowano nowoczesne kamery termowizyjne mające za zadanie mierzenie temperatury pracownikom w zakładzie podczas pracy.

Przed zamknięciem fabryka wytwarzała dziennie ponad tysiąc samochodów. Przestój spowodowany pandemią oznacza zmniejszenie produkcji o około 65 tys. samochodów. Właściciele dość optymistycznie zakładają, że po otwarciu fabryki popyt na małe samochody może się zwiększyć a co za ty idzie pracy w fabryce w Tychach powinno być więcej.

Od marca produkcję ograniczyło we wszystkich fabrykach produkujących samochody, podzespoły działających na terenie śląska. Oprócz zakładu w Tychach również fabryka w Gliwicach produkująca (mi. Opla Astrę) A także fabryki w Bielski Białej i Sosnowcu. Były nieczynne lub ograniczono w nich produkcję.

Źródło:PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY